معرفی تجهیزات کامپیوتر

آخرین درایور پردازنده های گرافیکی AMD از Radeon RX 5500 پشتیبانی می کند

پردازنده های گرافیکی AMD

AMD از پشتیبانی از چند پردازنده گرافیکی منتشر نشده خود، در جدیدترین نسخه درایور Radeon Software Adrenalin 2019 Edition ، ورژن افزوده 19.10.1 خبر داد. علاوه بر این، این درایور برای بازی Grid آینده نیز بهینه شده است.

کارت گرافیک Radeon RX 5500 طی چند روز گذشته، در کنار یکی از انواع موبایلی، 5500M ، به طور رسمی معرفی شد. هر دو پلتفرم به صورت پردازنده های گرافیکی Navi ساخته شده اند. هدف این پردازنده های گرافیکی بازی های 1080p هستند.

به نظر می رسد که 5500M ، برای اولین بار، اواخر این ماه در داخل یک لپ تاپ MSI Alpha 15 به کار گرفته خواهد شد. البته در ماه های آینده این کارت های گرافیکی در لپ تاپ های رومیزی از قبل ساخته شده، از جمله خطوط Omen Obelisk و Pavilion HP و سیستم های T350 و IdeaCentre T540 Lenovo نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

AMD دقیقاً نگفته است كه چه زمانی نسخه های مستقل 5500 برای خرید در دسترس خواهند بود. به نظر می رسد، احتمالا، این پردازنده های گرافیکی AMD ، در سه ماهه چهارم (كه اینك در حال انجام است) به بازار عرضه خواهند شد. اما در مورد مدل 5500، این زمان اراده احتمالا، نوامبر 2019 خواهد بود.

در همین راستا، انتشار زود هنگام درایور 19.10.1 نیز خبر دیگری برای علاقه مندان است. هرچند بازی جدید Grid این جمعه ، 11 اکتبر منتشر خواهد شد. بنابراین، منطقی است که AMD بتواند دو پردازنده گرافیکی را با انتشار یک درایور پشتیبانی کند.

درایور 19.10.1 منتشر شده می تواند برخی از مشکلات موجود را برطرف نماید. این موارد شامل موارد زیر است:

  • Borderlands 3 ممکن است هنگام اجرای DirectX 12 API اختلال برنامه را تجربه کند.
  • Borderlands 3 ممکن است هنگام اجرای DirectX 12 API ، اختلال روشنایی را تجربه کند.

در واقع تعداد بیشتری از مسائل شناخته شده وجود دارد که با این نسخه درایور برطرف خواهند شد. برخی از این اختلالات عبارتند از:

  • محصولات گرافیکی سری Radeon RX 5700 ممکن است هنگام از خارج شدن از حالت خواب یا حالت Hibernate در صورت اتصال چندین صفحه نمایش، افت صفحه را تجربه کنند.
  • هنگام فعال کردن Radeon ReLive ، تنظیم HDR ممکن است باعث بی ثباتی سیستم در هنگام بازی شود.
  • AMD Radeon VII ممکن است حافظه را در حالت غیرفعال یا حالت آماده به کار دسک تاپ درگیر کند.

برگرفته از  : pcgamer.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *