اخبار اپل

آیفون های 2020 برای اولین بار با صفحه نمایش OLED ساخت چین عرضه خواهند شد

آیفون های 2020

به گفته تحلیلگران ، برخی از آیفون های 2020 و 2021 برای اولین بار دارای صفحه نمایش OLED با ساخت چینی هستند. این گزارش می گوید مذاکرات BOE با اپل موفقیت آمیز بوده است و تا سال 2021 پنل های OLED بیشتری را برای اپل تأمین می کند. RPRNA گزارش می دهد که سامسونگ همچنان منبع اصلی تامی کننده OLED اپل خواهد بود. BOE نمایشگرهای OLED را برای آیفون ها در سال 2020 ارائه می دهد ، این مقدار بیشتر از LG و کمتر از سامسونگ خواهد بود. BOE اخیراً رهبر جهانی پنل LCD تلویزیون شد و اکنون این شرکت تمرکز خود را به پنل های OLED منتقل کرده است.

طبق گزارش رسانه های کره ای ، صفحه OLED BOE در 2 سال آینده رقابت قدرتمندی با سامسونگ خواهد داشت. ممکن است BOE تامین پنل های OLED را برای اپل از سال 2020 آغاز کند. به گفته تحلیلگران کره جنوبی ، BOE 4521 پنل OLED را برای آیفون در سال 2021 ارسال خواهد کرد. سامسونگ همچنان بخش عمده سفارشات آیفون را حفظ خواهد کرد ، اما میزان سفارشات دریافتی از سوی اپل در سال گذشته کاهش یافته است. سامسونگ بزرگترین تأمین کننده نمایشگر OLED برای آیفون اپل در سال 2017 بوده است. BOE در حال حاضر صفحه نمایش LCD را برای iPad و MacBooks ایجاد می کند.

اولین بار در سال 2017 پیشنهاد شد که BOE یکی از گزینه های اپل برای سفارشات OLED باشد ، با گزارشی در فوریه سال جاری منتشر شد، اپل در حال بررسی این موضوع بود. با گزارش بعدی، این ایده تقویت شد که BOE در همان فناوری OLED نسل بعدی سامسونگ سرمایه گذاری خواهد کرد.

صفحه های آیفون موجود دارای یک لایه لمسی جداگانه هستند که در بالای صفحه نمایش واقعی قرار دارد. اما سامسونگ طرحی از نسل بعدی با نام پنل های OLED انعطاف پذیر لمسی ارائه می دهد که همانطور که از نام این محصول پیداست ، امکان دستیابی به هر دو هدف را در یک لایه واحد فراهم می کند. این نمایشگرها سبک تر و باریک تر و همچنین ارزان تر هستند و طبق گزارش ها سامسونگ سال گذشته اوج خود را به اپل داد.

اخیرا، بر طبق گزارشات منتشر شده، سازنده نمایشگر چینی BOE در همین فناوری سرمایه گذاری می کند. این کمپانی، پیش از این سفارشات هواوی را دریافت کرده است و امیدوار است که با اپل نیز در همین راستا همکاری داشته باشد.

اپل دوست دارد زنجیره تامین خود را متنوع کند ، یکی از دلایل پشتیبانی برنامه های Japan Display ، یکی دیگر از تامین کنندگان بالقوه نمایشگرهای OLED برای آیفون های آینده است. بنابراین هر دو صفحه نمایش OLED ساخت چینی ها و ژاپنی ها احتمالاً در چند سال آینده روی آیفون ها نصب خواهند شد.

برگرفته از : 9to5mac.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *