اخبار اپل

آیفون 11 پرو همچنان به دنبال اطلاعات مکان کاربران است !

آیفون 11 پرو

آیفون 11 پرو حتی ممکن است بعد از غیرفعال کردن امکان دسترسی به موقعیت مکانی ، هنوز هم سعی در دریافت اطلاعات مکان کاربران داشته باشد! این می تواند نقض حریم خصوصی کاربران باشد. آیفون 11 پرو ظاهراً عادت دارد به گونه ای رفتار کند که کاربرانش صریحاً ممنوع اعلام کرده اند. براساس گزارشی منتشر شده است ، گوشی پرچمدار اپل به طور متناوب سعی می کند تا اطلاعات مکان کاربران را جمع کند ، علی رغم تنظیمات کاربر و برنامه های کاربردی که نشان می دهد داده ها نباید درخواست شوند.

سیاست حفظ حریم خصوصی اپل برای سرویس های مکان آیفون می گوید:

“این گوشی بطور دوره ای مکان های دارای برچسب جغرافیایی را از نقاط مهم Wi-Fi و برج های سلولی (در صورت پشتیبانی دستگاه) به صورت ناشناس و رمزگذاری شده به اپل ارسال می کند. این اطلاعات از طریق سورس های وای فای و برج های سلولی جمع آوری می شوند.”

این سیاست نحوه غیرفعال کردن سرویس های مبتنی بر مکان یابی کاربر را توضیح می دهد ، اما گزارشگر امنیتی برایان کربس دریافت که برخی خدمات سیستم برای آیفون 11 پرو ( و احتمالاً سایر مدل های آیفون 11 ) حتی با خاموش کردن سرویس های مکان نمی توانند توسط کاربران غیرفعال شوند. کربس گفت :

“آسیب پذیری حریم خصوصی در آیفون 11 پرو جدید و یا در iOS 13.x یا هر دو وجود دارد.”

اپل برای محرمانه ماندن حریم شخصی کاربران اقدامات برجسته ای انجام داده است. به عنوان مثال ، در سال 2016 ، از تغییر نرم افزار خودداری کرد تا FBI بتواند به آیفون 5C وابسته به حادثه تروریستی سان برناردینو دسترسی پیدا کند ، و اظهار داشت که این تغییر باعث ایجاد تغییر در همه آیفون های دیگر می شود. سال گذشته ، از ویژگی هایی برای مرورگر Safari خود رونمایی کرد که می تواند ابزارهای ردیابی را در فیس بوک و توییتر غیرفعال کند تا مرورهای کاربران مخفی باشند.

کربس گفت که وی در ماه نوامبر ویدئویی را به اپل ارسال کرد که نشان می داد هنگامی که برنامه ها و سرویس های سیستم قرار است “هرگز” درخواست اطلاعات اطلاعات محل را ندهند ، اما هنوز هم خدمات اصلی داده فعال بودند.

یک مهندس اپل در پاسخ نوشت:

“ما هیچ گونه پیامد امنیتی نمی بینیم. این انتظار می رود که با فعال کردن خدمات موقعیت مکانی ، نماد” خدمات موقعیت مکانی “در نوار وضعیت ظاهر شود. این نماد برای سرویس های سیستم که سوئیچ تنظیمات ندارند ظاهر می شود.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *