اخبار اپل

انتقاد کاربران از صفحه کلید پروانه ای مک بوک

صفحه کلید پروانه ای

منتقدان می گویند ، صفحه کلیدهای پروانه ای اپل ، که برای اولین بار در سال 2015 منتشر شد ، عملکرد خوبی ندارند. یک قاضی فدرال در کالیفرنیا درخواست اپل مبنی بر رد دادخواست تعدادی از مشتریان، که گفته بودند نتوانسته اند مشکلات مربوط به صفحه کلید پروانه ای را در لپ تاپ های مک بوک خود حل کنند ، رد کرد.

در روز دوشنبه ، حکم قاضی منطقه ای ایالات متحده ، اعلام شد؛ طبق این حکم مشتریان ناراحت مک بوک می توانند دادخواست خود را پیگیری کنند؛ زیرا تلاش اپل در طی این سالهای اخیر، برای اصلاح و برنامه های تعمیر برای این کیبوردها ، تاثیر مثبتی ایجاد نکرد.

آخرین گزارشات برای صفحه کلید لپ تاپ جدید اپل ، مستعد شکستن بودن آن است. کیبوردهای پروانه ای ، همانطور که گفته شد، در کنار جدیدترین لپ تاپ های اپل در سال 2015 معرفی شدند و نوید بخش طراحی باریک تر و در عین حال تاثیر گذارتری بیشتر بودند. به دلیل نحوه کار ، به آنها عنوان پروانه ای داده شد.

با این حال ، بلافاصله پس از عرضه ، برخی از کاربران متوجه شدند که صفحه کلید های پروانه ای مستعد جمع آوری گرد و غبار و اختلال در ثبت با فشردن دکمه ها و یا خیلی حساس هستند. این مشکلات به حدی نگران کننده بود که اپل در سال 2018 برنامه جایگزینی را ارئه کرد؛ ضمن اینکه در تلاش برای حل این مشکل نیز بود.

اندکی پس از آنکه اپل برنامه تعمیر و جایگزینی را ارائه کرد ، دادخواست علیه اپل در ماه مه سال 2018 ارائه شد. در همین حال اپل ماه گذشته با جدیدترین لپ تاپ های خود به طراحی استاندارد «قیچی» بازگشت ؛ این طراحی تحسین منتقدان را برانگیخت. این صفحه کلیدها “طبیعی تر” هستند و ارتفاع بلندتری دارند؛ بنابراین وقتی کلید را فشار می دهید ، واقعاً احساس می کنید که حرکت می کند!”

اپل تلاش کرد این دادخواست را رد کند ، با این ادعا که کاربران شاکی، در برنامه های جایگزینی شرکت اپل شرکت نکرده اند؛ و بنابراین نمی توانند ثابت کنند که عملکرد اپل برای اصلاح مشکلات این کیبوردها کافی نبوده است. در حال حاضر، دادخواست شاکیان قابل پیگیری است. اپل در این مورد سکوت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *