اخبار

اپلیکیشن های خطرناک اندروید

اپلیکیشن های خطرناک

اپلیکیشن های خطرناک اندروید

اپلیکیشن های خطرناک اندروید – اکثر کاربران ایرانی دارای گوشی هایی با سیستم عامل اندروید می باشند.توسعه نرم افزار ها به قدری سریع اتفاق افتاده که شاهد اپلیکیشن های مختلف در زمینه های مختلف می باشیم.در این میان ممکن است تا اپلیکیشن هایی هم تولید شوند که یا برای خود گوشی یا برای باتری و دیگر قطعات گوشی یا با نوع عملکرد خود می توانند انواع ویژگی ها و مشکلات فراوان را برای کاربران به همراه داشته باشند.امروز در این مقاله فلومی با هم به این سری از اپلیکیشن ها ( نگاه کلی به انوع اپلیکیشن هایی که ممکن است اسیب به دستگاه و یا اتلاف وقت داشته باشند.) می پردازیم و با حذف آن ها به عملکردی فوق العاد بهتر در گوشی های همراه میرسیم.

قبل از هر چیزی باید این نکته را در نظر داشته باشیم که هر اپلیکیشنی که به هر نحوی به دست شما می رسد روی گوشی نصب نکنید.مهمترین نکته در جلوگیری از مشکلات احتمالی این است که اپلیکیشن ها را از منبع های معتبر دانلود و نصب کنید و از هر سایتی دانلود نکنید.

دسته بندی اپلیکیشن های خطرناک اندروید

۱ – اپلیکیشن های هک وای فای

شاید این مورد را زیاد دیده باشید.یکی از روش هایی که بیشتر هکرهای تازه کار و حتی باتجربه برای دستیابی غیر مجاز به منابع دیگران استفاده می کنند ، استفاده از اپلیکیشن های هک است. ( نمونه آن را در زمینه های مختلف دیده ایم که برای کاربرانی که در این زمینه فعالیت ندارند بسیلر جذاب می باشد و همین مسئله باعث نصب اپلیکیشن های نامعتبر و جاسوسی روی گوشی می شود )

این اپلیکیشن ها معمولاً توسط هکرهای حرفه ای برای اهداف خاص نوشته و طراحی می شوند.( زمینه های هک مختلف )

نمونه های زیادی از این دست برنامه ها وجود دارد و شما می توانید با کمی تحقیق در سایت های مختلف به انواع این اپلیکیشن ها برسید.

یکی از این اپلیکیشن ها که یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین اپلیکیشن های هک است ، نرم افزار هک Wi-Fi است.( این مورد در میان کاربران شناخته شده تر می باشد و از تنوع و اپلیکیشن های بسیار زیادی نیز در سایت های مختلف قرار دارند ) -اپلیکیشن های خطرناک

اپلیکیشن های مکان یاب های وای فای رایگان یا اپلیکیشن های هک وای فای رایگان; که ادعا می کنند نقشه نقاط مهم Wi-Fi و رمز عبور بسیاری از شبکه های وای فای را در اختیار شما قرار می دهند; ممکن است در کنار این ها ضرر های زیادی از جمله اسیب رسیدن به باتری و فضای ذخیره گوشی بشوند.همچنین ممکن است که برخی از آنها بتوانند; اطلاعات شخصی شما از جمله اطلاعات کارت بانکی یا هر چیز دیگری را بدزدند.

برای خرید انواع لوازم جانبی گوشی اینجا کلیک کنید

۲ – بازی های رایگان – اپلیکیشن های خطرناک

اپلیکیشن های خطرناک

همانطور که می دانید بازی ها مراحل مختلفی را از جمله کد نویسی و طراحی شخصیت و …. پشت سر می گذارند و همه این ها هزینه بر می باشند; و هیچ شرکت یا سازنده ای راضی نیست که بازی های آن ها; رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد.

بنابراین اگر یک بازی رایگان نصب نمودید ( جدا از مسئله نسخه های; هکی یا نسخه های غیر رسمی ); برای اینکه هزینه طراحی بازی به دست آید توسعه دهندگان; و سازندگان بازی ها کد های تبلیغاتی را در این بازی ها قرار می دهند که با نمایش تبلیغات به هر فرد اقدام به کسب درامد کنند.

عموما اطلاعات این تبلیغات; در حافظه پنهان ذخیره می شوند و فضای دستگاه شما را اشغال می کنند

البته این به این معنی نیست که همه بازی های رایگان این مورد را دارند; اما ممکن است که حتی از این طریق اطلاعات شما نیز به دست توسعه دهندگان برسد.

قبل از بارگیری و دانلود بازی آن را از منبع معتبر و نوع بازی و حجم ان را مورد بررسی قرار دهید.

۳ – اپلیکیشن های پس زمینه و تبلیغاتی – اپلیکیشن های خطرناک

اپلیکیشن های خطرناک

کسب درآمد از تبلیغات موبایلی

یکی از مهمترین و بدترین نوع اپلیکیشن ها همین موارد می باشند. زیرا هدفی غیر از تبلیغات اعصاب خورد کن و هدر دادن منابع گوشی مانند باتری و اینترنت را ندارند.هیچ خدماتی به کاربر نمیدهند و از دید کاربر و منو گوشی پنهان می باشند تا کاربرانی که از این موضوع اطلاعاتی ندارند به راحتی نتوانند این اپلیکیشن ها را حذف کنند.

برای اینکه از این موضوع مطالع شوید که آیا نرم افزار تبلیغاتی روی گوشی خود نصب داردید یا نه طبق اموزش زیر عمل کنید:

settings > Apps > All apps

از این مسیر می توانید همه اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی خود را پیدا کنید و اگر اپلیکیشنی ناناس بود و حالت عادی نداشت آن را حذف کنید.

۴ – اپلیکیشن های محافظت از شارژ و شارژ سریع

اپلیکیشن های خطرناک

برخی از توسعه دهندگان برنامه هایی را برای بهینه سازی مصرف باتری ایجاد کرده اند.اگر کارایی این نوع برنامه ها را بخواههید باید بگوییم به گفته سازندگان این اپلیکیشن ها ; به طور معمول با جلوگیری از فعالیتها و کارهای پردازش غیرضروری ; در مصرف باتری صرفه جویی می کنند و بیشتر این برنامه ها اطمینان می دهند که درصورت نیاز فقط یک برنامه در حال اجرا است.

البته این مورد در بسیاری از اپلیکیشن ها رعایت نمی شود و صرفا جنبه تبلیغاتی دارند.-اپلیکیشن های خطرناک

اما کارکرد اصلی این اپلیکیشن ها  این است ;که توانایی اجرای خودکار را دارند و برخی از برنامه ها دائماً از اینترنت دستگاه استفاده می کنند; و به روزرسانی های جدید را بارگیری می کنند و اعلان های مختلف را نشان می دهند. البته همه این برنامه ها از منابع سخت افزاری; مانند پردازنده و پردازش RAM استفاده می کنند که این به این معنی است که مصرف باتری و منابع دیگر را نیز مصرف می کنند.

۵ – اپلیکیشن های بهینه سازی – اپلیکیشن های خطرناک

اپلیکیشن های بهینه سازی فقط می توانند به طور موقت میزان حافظه را افزایش دهند. در ابتدا دیگر هیچ عملکردی از تلفن خود دریافت نمی کنید و این برنامه ها می توانند; با صرف کمی وقت در منابع داده شما ، به راحتی اطلاعات شما را جمع آوری کنند. این مورد ممکن است مقطعی باشد و بعد از چند دیقه دوباره همان موارد اتفاق بیوفتد.-اپلیکیشن های خطرناک

البته گوشی شما به هیچ وجه به نصب چنین اپلیکیشن هایی احتیاج ندارد و ;در به روزرسانی های اندروید و با شخصی سازی رابط کاربری از تولیدکنندگان گوشی مانند سامسونگ ; این مورد در خود گوشی تعبیه شده است.

برای خرید انواع لوازم جانبی گوشی اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *