تلفن تماس : 02188902770

02188911942

بلاگ

ایلان ماسک صاحب جدید توییتر

ایلان ماسک صاحب جدید توییتر

مدت ها بود که زمزمه خرید توییتر و کشمکش های بین او و صاحبان توییتر به گوش میرسید.سر انجام تویییتر به تصاحب ایلان ماسک درآمد و بعد از آن همه سر و صدا شاهد تغییرات زیادی در آن بودیم.ایلان ماسک پس از خرید توییتر به سرعت کنترل شرکت را در دست گرفت و مدیران ارشد آن که تا قبل از آن توییتر را اداره میکردند را اخراج کرد. در همین سند که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شده، آمده است: «افراد زیر که قبل از خرید شرکت، مدیران توییتر بودند، دیگر توئیتر را اداره نمیکنند و اخراج شدند.در میان اسامی این افراد مدیران ارشد و اصلی توییتر به چشم میخورد که دیگر در توییتر جایی ندارند.

ثروتمندترین مرد جهان به همراه گروه کوچکی از مهندسان تسلا مشغول ایجاد تغییرات بزرگ و کوچک در توییتر بوده اند. این شبکه اجتماعی اکنون بخش Explore را به کسانی که وارد نشده اند نشان می دهد. بر اساس گزارش ها، احراز هویت تیک آبی احتمالا بخشی از سرویس جدید 20 دلاری توییتر در ماه است.بنابراین ما باید شاهد تغییراتی در بخش اکسپلور خواهیم بود.

ایلان ماسک صاحب جدید توییتر

 

لازم به ذکر است که در کنار ایلان ماسک چندین نفر دیگر همچنان مالک این شرکت محسوب می شوند که از جمله آنها جک دورسی‌ (که قبلا بارها درباره او صحبت کردیم)، یکی از هم بنیانگذاران این شبکه اجتماعی است. علاوه بر او، مالکان توییتر جدید، هلدینگ پادشاهی عربستان سعودی و شاهزاده ولید بن طلال هستند.البته این مورد از سمت کمیته امنیت ملی نیز بررسی شد

تعدادی از کارمندان توییتر به رویترز گفتند که مکالمات بسیار کمی با ماسک یا سایر مدیران جدید داشته‌اند و از شایعات برای نتیجه‌گیری درباره آنچه در شرکت می‌گذرد استفاده می‌کنند.در ادامه در فلومی به تغییراتی که میتوان در ادامه شاهد آن بود را معرفی میکنیم.

بازگشت دونالد ترامپ و کاربران مسدود شده

 

یکی از نکات رایج در سخنرانی ایلان ماسک در مورد آزادی، حذف محدودیت‌های دسترسی به برخی حساب‌های قدیمی است که توسط توییتر برای همیشه مسدود شده اند. دسترسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به این شبکه اجتماعی در ژانویه 2021 مسدود شد و ثروتمندترین مرد جهان گفت که این دستور را تغییر خواهد داد و باید منتظر بازگشت دونالد ترامپ به توییتر باشیم

او در ماه مه درباره ترامپ با اشاره به دیدگاه‌های چپ‌گرایانه توییتر گفت: من ممنوعیت دائمی [ترامپ] را لغو می‌کنم. از دیگر افرادی که از ورود به این پلتفرم محروم شده اند و احتمال بازگشت آنها وجود دارد می توان به “الکس جونز” نظریه پرداز توطئه آمریکایی و “جردن پیترسون” روانشناس مشهور کانادایی اشاره کرد.بنابراین باید شاهد ازادی بیان بیشتری در این پلتفرم در زمان مدیریت ایلان ماسک باشیم که میتواند برای کاربران داشته باشد.

آزادی بیان

ایلان ماسک صاحب جدید توییتر

یکی از بحث برانگیزترین موضوعات پیرامون معامله توییتر که برخی از کاربران را خشنود اما برخی را نگران کرده بود ، آزادی بیان از ابتدا بوده است. ایلان ماسک خود را فردی معتقد به آزادی مطلق بیان کرد و این اتفاق باعث نگرانی برخی از کاربران شده است.

ماسک اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرده است که عدم یا ظاهر شدن برخی توییت ها بدون اطلاع از دلیل آن نیز او را نگران می کند. مدیر عامل تسلا پیشنهاد کرد که شاید یک الگوریتم منبع باز بتواند این مشکل را حل کند.

پادکست مشهور جو روگن قبلاً در ماه آوریل، زمانی که ایلان ماسک به تازگی سهام شرکت را خریداری کرده بود، از ایلان ماسک پرسید که آیا قصد دارد توییتر را از آزادی سانسور رها کند. ماسک پاسخ داد: من توصیه های خودم را ارائه می کنم. “شاید آنها این توصیه ها را بپذیرند، شاید نپذیرند.”

چندی پیش، دادگاه مجموعه‌ای از پیام‌های ماسک و همکارانش را منتشر کرد و در یکی از این مکالمات، ماتیاس هوپفنر، مدیرعامل گروه رسانه‌ای اکسل اسپرینگر، مالک پولیتیکو از او خواست سانسور توییتر و ایجاد یک بازار الگوریتم‌ها را انجام دهد. تا هرکس بتواند مطابق میل خود الگوریتمی برای نمایش محتوا انتخاب کند.

ایلان ماسک صاحب جدید توییتر

 

پنجشنبه گذشته، مالک جدید توییتر در یادداشتی به خدمات تبلیغاتی نوشت که این شرکت را خریده است زیرا معتقد است فضای عمومی دیجیتال برای آینده تمدن ضروری است، جایی که نظرات مختلف می توانند گفتگوی سالمی داشته باشند.البته این مورد را متذکر شویم که ایلان ماسک گفته قرار نیست توییتر به جهنم دره ای برای ازادی بیان تبدیل شود.

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 مقایسه
0 علاقه مندی
حساب کاربری من