اخبار شبکه های اجتماعی

اینستاگرام ، حالت تاریک برای iOS و Android را فعال کرد

حالت تاریک ایستاگرام در اندروید و ios

سرانجام اینستاگرام حالت تاریک به خود گرفت! و به کاربران این امکان را داد که بدون اینکه در معرض نور سفید صفحه نمایش موبایل قرار بگیرند، اینستاگرام خود را چک کنند. ویژگی جدید پس زمینه سفید را برای رنگ سیاه عوض می کند و به افراد امکان می دهد راحت تر از طریق فیدهای خود در تاریکی حرکت کنند.

این ویژگی همچنین می تواند به صرفه جویی در مصرف باتری در دستگاه هایی که صفحه OLED دارند، کمک کند؛ به این دلیل که قسمت هایی از صفحه نمایش که نیازی به روشن شدن ندارند در حالت تاریک باتری کمتری مصرف می کنند. تغییر حالت تاریک با سرعت بیشتری ادامه دارد و برنامه ها  خدمات بیشتر و بیشتری به کاربران می دهند که این امکان را به کاربر می دهند که خود را با رنگ های تیره تر احاطه کنند.

بعد از آن که امسال Google و Apple اپلیکیشن تاریک را به سیستم عامل تلفن خود اضافه کردند. با انتشار iOS 13 و Android 10 ، هر دو سیستم عامل از حالت تاریک در سطح سیستم پشتیبانی می کنند. این حالت های تاریک منوهای تلفن ، اعلان ها و دیگر قسمت های سیستم را سیاه می کنند. اما آنها همچنین به برنامه هایی هشدار می دهند که در صورت تمایل نیز می توانند تاریک شوند.

حالت تاریک اندروید و ios

این خبر توسط مدیر موزیکال اینستاگرام، Adam Mosseri ، تأیید شد و به کاربران یادآوری کرد که برای استفاده از این ویژگی باید آخرین نسخه سیستم عامل آیفون یا اندروید را داشته باشند. این بدان معنا است که کاربران نسخه های قدیمی تر سیستم عامل ها نمی توانند از این ویژگی بهره ببرند.

وی در توییتر خود نوشت:

“از امروز ، می توانید اینستاگرام را در حالت تاریک در iOS 13 یا Android 10 مشاهده کنید.” “حالت تاریک را بر روی تلفن خود روشن کنید و آن را امتحان کنید.”

همانطور که پیام آقای مصری حاکی است ، به نظر می رسد هیچ راهی برای روشن کردن حالت تاریک از طریق برنامه های دیگر وجود ندارد! به طوری که فقط برای اینستاگرام روشن شده است و نه برنامه های دیگر.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *