اخبار کنسول بازی

بهترین هارد اکسترنال برای PS4 در سال 2019

هارد اکسترنال PS4

PS4 هنگام عرضه، به لطف طراحی فضای ذخیره سازی قابل تعویض خود، باعث ایجاد حیرت شد. کمپانی سونی، کنسول را طوری طراحی کرده است که هارد دیسک از یک شکاف اختصاصی و به دور از سایر اجزا قابل دسترسی باشد. برای تغییر هارد دیسک، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک هارد 2.5 اینچی خریداری کنید و جایگزین هارد قدیمی دستگاه کنید.

با این حال چند تغییر در درایو شما رخ خواهد داد. در ابتدا، تمام اطلاعات خود ، از جمله موارد ذخیره شده، را از دست خواهید داد! مگر اینکه آنها از فضای ذخیره ابری برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید. دوم، شما باید نرم افزار سیستم PS4 را دانلود و نصب کنید تا در واقع بتوانید از این کنسول استفاده کنید. لازم به ذکر است که در وهله اول باید PS4 خود را جدا کنید.

خوشبختانه، با استفاده از هارد اکسترنال PS4، می توانید فضای ذخیره سازی PS4 خود را بدون جدا کردن سیستم یا از بین رفتن هر گونه اطلاعاتی، گسترش دهید. بهترین هارد های اکسترنال سال 2019 ، به ترتیب عبارتند از :

  • هارد اکسترنال PS4 سامسونگ T5 با ظرفیت های 1 و 2 ترابایت
  • هارد اکسترنال PS4  وسترن دیجیتال My Book با ظرفیت های 3 ، 4 ، 6 ، 8 و 10 ترابایت
  • هارد اکسترنال PS4  سیگیت Backup Plus قابل حمل با ظرفیت های 1 ، 2 ، 4 و 8 ترابایت
  • هارد اکسترنال PS4  توشیبا Canvio Basics با ظرفیت های 1 ، 2 و 4 ترابایت

 

هدف استفاده از هارد اکسترنال برای کنسول شما نصب بازی ها و برنامه های بیشتر است. بنابراین جنبه هایی مانند سرعت و فرم فاکتور، اهمیت چندانی ندارند. به عبارت دیگر، ظرفیت خام برای PS4 به اندازه Xbox One اهمیتی ندارد.

اگرچه PS4 Pro عملکرد بهتری نسبت به PS4 استاندارد و Xbox One دارد، اما به اندازه Xbox One X قدرتمند نیست. به همین دلیل ، PS4 Pro در اجرای بازی های با حجم های بالا ، معمولا موفق عمل نمی کند.

نحوه استفاده از هارد اکسترنال PS4

در PS4 و PS4 Pro به راحتی می توان یک هارد داخلی نصب کرد. با این وجود انجام این کار بسیار پیچیده تر از استفاده از نوع خارجی است و ریسک خراب شدن کنسول شما را افزایش می دهد. قبل از اینکه بتوانید از یک هارداکسترنال PS4 استفاده کنید، باید آن را فرمت کنید؛ این عمل را می توان با استفاده از خود کنسول هم انجام داد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *