اخبار اپل

به نظر صفحه نمایش MacBook Air 2020 در سیستم عامل ویندوز 10 روشن تر است

MacBook Air

صفحه نمایش MacBook Air 2020 در حدود 30٪ در سیستم عامل مایکروسافت روشن تر است

براساس گزارش های جدید، MacBook Air اپل سال 2020 هنگام اجرای ویندوز 10 از صفحه نمایش بسیار روشن تری برخوردار است.

Notebookcheck.net در حین بررسی مک بوک ایر خود که بخشی از آن شامل استفاده از ویندوز برای برخی از آزمایش ها است و در طی فرآیند اندازه گیری میزان روشنایی برای یک معیار باتری، آزمایش کنندگان متوجه شدند که این صفحه نمایش با سیستم عامل مایکروسافت بسیار روشن تر است.

در واقع، این مرورگر هنگام اجرای ویندوز 10 نسبت روشنایی 547 نیت و با  سیستم عامل macOS نسبت روشنایی 415 نیت را اندازه گیری کرد، به عبارت دیگر صفحه نمایش در ویندوز 32 درصد روشن تر است.

پس چه اتفاقی در اینجا می افتد؟ Notebookcheck.net همچنین مشاهده کرد که دقت رنگ در ویندوز کمی دقیق تر است. این واقعاً به هیچ وجه قابل توجه نیست، اما یک نظریه است که اپل ممکن است روشنایی (تحت macOS) را به طور مصنوعی محدود کند تا صحت رنگ آن به طور کامل حفظ شود.

روشنایی یکنواخت؟

تئوری دیگر این است که این می تواند یک مسئله زنجیره تامین سخت افزار باشد ، به این معنی که اپل ممکن است برخی از پنل های تولید شده برای MacBook Air 2020 را تولید کند که قادر به روشن تر شدن هستند ، اما سایرین اینگونه نیستند بنابراین سیستم عامل به طور مصنوعی میزان روشنایی را به یک میزان محدود می کند. که تمام صفحه ها قادر به حفظ عملکرد یکنواخت هستند.

در غیر این صورت شما ممکن است سناریوی دیگری داشته باشید که برخی از صفحه نمایش های MacBook Air از دیگران روشن تر باشد، که باعث می شود صاحبان نمایشگرهای کم نور احساس تغییر کوتاه مدت کنند.

احتمال دیگر این است که اپل مایل به ایجاد فاصله مناسب بین صفحه نمایش های MacBook Air و MacBook Pro است تا بتواند از مک بوک پرو به عنوان یک محصول برتر تمایز ایجاد کند. یا دلیل دیگر این امر می تواند در مسائل مربوط به عمر باتری باشد و از تخلیه بیش از حد صفحه نمایش در این رابطه جلوگیری شود.

البته، همه اینها فقط حدس و گمان است و ما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که این فقط یک گزارش واحد صفحه نمایش MacBook Air است (البته با وجود این که ما شاهد اظهارات عجیب و غریب در مورد Reddit هستیم که از این مشاهدات حمایت می کند).

شکی نیست که MacBook Air 2020 دارای صفحه نمایش با کیفیتی است، اگرچه همانطور که در بررسی لپ تاپ مشاهده کردیم به نظر می رس در مقایسه با برخی لپ تاپ هاب رده بالا فاقد برخی امکانات می باشد.

 

(برای خرید انواع لپ تاپ و دیگر قطعات کامپیوتر از فروشگاه اینترنتی Felomi.com دیدن فرمایید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *