آموزش, آموزش فضای وب

ترفندهای ویندوز 10 برای افزایش سرعت

ویندوز 10 برای افزایش سرعت

ویندوز 10 برای افزایش سرعت – برخی از ویژگی های ویندوز از نسخه های ویندوز گذشته است و هنوز هم وجود دارد ، در حالی که سایر ویژگی ها مخصوص ویندوز 10 است و هر بار که مایکروسافت یک به روزرسانی عمده ویندوز 10 را منتشر می کند ، ویژگی های جدیدی اضافه می کند یا چند مورد را حذف می کند.
در دنیای رایانه ، استفاده مداوم از رایانه و ویندوز سرعت آنها را کند می کند. یکی از راه های رفع این مشکل در ویندوز 10 استفاده از ترفند ویندوز 10 برای افزایش سرعت است. ترفند هایی که در پایین معرفی می کنیم برای تسریع سرعت ویندوز می تواند به راحتی کندی سیستم شما را برطرف کند.

 

راه حل ها

ترفند شماره 1 منو ویندوز 10

یکی از مهمترین قسمتهای ویندوز 10 منوی Start آن است ( اگر به یاد داشته باشید در ویندوز 8 این منو تغیر کرده بود اما در ویندوز 10 دوباره به همان رابط کاربری جذاب بازگشت).

در این ترفند برای ویندوز 10 ، امکان افزایش سرعت را به طور قاابل توجهی افزایش می دهیم. برای این کار باید وارد رجیستری ویندوز شوید. در جعبه جستجوی ویندوز ) که به طور اتومات در نوار پایینی ویندوز وجود دارد و در صورت عدم وجود دکمه win + s را فشار دهید تا نوار جستجو باز شود )، regedit را تایپ کرده و روی آیکون مورد نظر کلیک کنید.

 

از منو باز شده در قسمت چپ روی گزینه HKEY_CURRENT_USER کلیک کنید تا زیر شاخه های آن باز شود.

سپس قسمت Control Panel را گسترش داده و وارد قسمت Desktop شوید. اکنون دکمه MenuShowDelay را در سمت راست پیدا کنید. برای ویرایش ، روی آن دوبار کلیک کنید تا باز شود. عددی که در داخل مشخص شده باید 400 باشد که بر حسب میلی ثانیه است.

کمترین مقدار 0 است که خیلی کاربردی نیست. بنابراین می توانید زمان را به 100 یا 200 میلی ثانیه تغییر دهید. بعد از این مرحله نوبت به راه اندازی مجدد ویندوز می باشد. بعد از آن می توانید تغییرات را مشاهده کنید

 

ترفند شماره ۲ – افزایش سرعت ویندوز 10

ویندوز 10

این ترفند مناسب افزایش سرعت ویندوز 10 است . البته ما در فلومی روش های دیگری را نیز معرفی کرده ایم .اما در اینجا به همین دو مورد که به آن لاشاره می کنیم بستده می کنیم.

همانطور که اکثر کاربران اطلاع دارند در گوشی ها و کامپیوتر و …  حذف برنامه های غیر ضروری می تواند بسیار کارساز باشد و سرعت کار را بسیار بالا ببرد

برنامه هایی وجود دارند که هنگام شروع کار با ویندوز فعال میشوند و این برنامه ها منابع سیستم و رم را صرف می کنند که این باعث کاهش سرعت و عملکرد می شود.

برای انجام این کار و حذف برنامه ها از راه اندازی ویندوز ، می توانید وارد task manager شوید و بر روی تب Startup کلیک کنید. با این کار می توانید به لیستی از برنامه هایی که هنگام شروع ویندوز اجرا می شوند دسترسی پیدا کنید. با غیر فعال کردن آنها می توانید از اجرای آنها در پس زمینه جلوگیری کنید.

این مورد استفاده برنامه ها از منابع رم و سی پی یو را نمایش می دهند. ویندوز 10

 

برای خرید گوشی از سایت فلومی اینجا کلیک کنید

 

 

مرحله بعدی

هر چند که این مورد همانطور که از نامش پیداست می تواند بسیار جذاب باشد و سرعت راه اندازی را بسیار بالا ببرد اما بهتر است برای افزایش سرعت ویژگی راه اندازی سریع را خاموش کنید. این ویژگی  می تواند سرعت راه اندازی ویندوز را کند کند.

برای این کار گزینه Power Options را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید. پنجره باز در پنجره باز شده ، گزینه Choose what power buttons را انتخاب کنید. سپس روی تغییر تنظیمات غیرفعال کلیک کنید تا تنظیمات مدیریتی برای شما باز شود. اکنون بهتر است تیک گزینه Enable fast startup را بردارید و تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

 

ترفند شماره ۳ – یکپارچه سازی درایو ها

اگر از کاربران قدیمی ویندوز باشید می دانید که یک امکان برای یکپارچه سازی درایو ها در ویندوز وجود دارد.

برای انجام این کار به راحتی می توانید بر روی هر درایو کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کرده و در برگه ها وارد تب Tools شوید. سپس گزینه Optimize را انتخاب کنید تا پنجره Defragment for us باز شود. این اجازه می دهد تا هر درایو با دقت و سرعت بالا یکپارچه شود.

انجام این کار بر روی درایوی که ویندوز روی آن نصب شده است در بهبود سرعت و عملکرد ویندوز 10 بسیار موثر است و در اکثر موارد عملکرد سیستم را افزایش می دهد.

 

ترفند شماره ۴ -استفاده از کلید های میانبر

ویندوز 10

کلید های میانبر همیشه سهولت کار را در ویندوز و اکثر نرم افزار ها را به همراه دارد.به راحتی با جستجو در اینترنت می توانید این کلید های میانبر را پیدا کنید.
یک ترفند جالب ویندوز 10 این است که می توانید با استفاده از ترکیب کلید به راحتی پنجره This PC را باز کنید و به جای کلیک بر روی آن ، با فشار همزمان دو کلید می توانید آن را به راحتی باز کنید.

برای این ترفند ، باید کلید ترکیبی Windows Key + E را فشار دهید. به طور معمول با این کار پنجره دسترسی سریع باز می شود. به همین دلیل باید تنظیمات ویندوز 10 را تغییر دهیم. به همین دلیل ، وارد File Explorer شوید و از گزینه های بالای صفحه ، تب View را انتخاب کنید. در سمت راست ، گزینه ها را انتخاب کنید تا پنجره Folder Options باز شود. اکنون ، از منوی کشویی Open File Explorer ، This PC را انتخاب کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

 

 

 

برای خرید گوشی از سایت فلومی اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *