آموزش

تفاوت میان سی پی یو های تری با باکس

تفاوت میان سی پی یو های تری با باکس

تفاوت میان سی پی یو های تری با باکس – قبلا بار ها و بار ها راجع به سی پی یو ها صحبت کرده ایم که میتوانید از قسمت مقالات فروشگاه فلومی مشاهده کنید.یکی از اجزای اصلی رایانه ها و تمامی تجهیزات هوشمند( به عنوان مثال رایانه شخصی یا لپ تاپ ها و حتی گوشی ها) سی پی یو یا پردازنده است. CPU به معنی واحد پردازش مرکزی است که مخفف Central Processing Unit است و همانطور که از نامش پیداست ; تمام قسمتهای کامپیوتر را پردازش می کند و تمام دستورات و اطلاعات را پردازش می کند.سی پی یو را میتوانیم به عنوان مغز کامپیوتر تشبیه کنیم.

در حقیقت ، یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام خرید سیستم های رایانه ای مختلف مورد توجه قرار گیرد ، نوع و میزان کشش ( و قدرت )  سی پی یو است . درست است که CPU تنها واحد پردازش رایانه نیست ، اما به راحتی می توان گفت که یکی از مهمترین آنهاست و این بدان معنی است که در رایانه ها ارزش بسیار بالایی دارد ( اینکه میگوییم سی پی یو ها تنها واحد پردازشی نیستند زیرا قطعاات دیگری مانند کارت های گرافیک ها وجود دارد که وظیفه پردازش گرافیکی سیستم را بر عهده دارد ). CPU تقریباً تمام دستورات داده شده را دارد توسط سخت افزار و نرم افزار سیستم را دریافت می کند و آنها را از طریق اپراتورهای منطقی ، محاسبات ریاضی و مقایسه های مختلف پردازش می کند.در این میان تمامی قطعات باید با سی پی یو همخوانی داشته باشند.

سی پی یو

برای خرید سی پی یو از سایت فلومی کلیک کنید

 

موارد مهم هنگام خرید سی پی یو ها

در این باره هم قبلا به طور کلی صحبت کرده ایم که میتوانید از این لینک مشاهده کنید.اما در اینجا هم به طور خلاصه صحبت میکنیم .

نکانی که قبل از خرید سی پی یو باید بدانید عبارتند از:

تولیدکنندگان سی پی یو : که شرکت های اینتل و ای ام دی در زمینه تولید پردازنده در جهان مشهور می باشند که بر اساس سلیقه و از همه مهمتر قدرت سی پی یو های تولیدی یکی از این شرکت ها را انتخاب کنید

انتخاب سی پی یو مناسب : بر اساس نوع نیاز و زمینه کاری و بودجه در دست اقدام به انتخاب یک سی پی یو مناسب کنید

تعداد هسته و رشته :سی پی یو دارای هسته می باشد .هر هسته پردازنده را به عنوان یک مغز تصور کنید. یک پردازنده دو هسته ای دارای دو مغز است. هرچه هسته پردازنده بیشتر باشد ، پردازش داده ها سریعتر انجام می شود. 

پشتیبانی قطعات و مادربرد : این مورد را باید در انتخاب مادربرد قرار دهیم اما از آنجا که بسیاری از کاربران ابتدا مادربرد را انتخاب بعد به دنبال سی پی یو میگردند بهتر است این نکته را توجه کنند

 

تفاوت میان سی پی یو های تری با باکس

سی پی یو

 

سی پی یوهای تری دست دوم نیستند

یکی از باور های کاربران این است که سی پی یو های تری ; دسته دوم و استفاده شده هستند. این باور کاملا اشتباه است .در حقیقت سی پی یو های تری هیچ فرقی با باکس ندارند (در نسل های جدید) و تنها تفاوت آن در نسل های قدیم بودن فن در باکس سی پی یو بود.
برای مثال ۱۰۷۰۰ تری با ۱۰۷۰۰ باکس
هیچ تفاوتی جز چند مورد ندارد

 

درایران سی پی یو های اینتل گارانتی ندارند

اینتل در ایران گارانتی ندارد پس سی پی یو های این کمپانی در ایران فاقد گارانتی می باشند. سی پی یو های تری در ایران دارای ۷ روز مهلت تست هستند که این مورد در سی پی یو های باکس تنها اصالت و سلامت فیزیکی کالا است. پس شما اگر سی پی یو باکس خریداری کنید امکان پس گرفتن وجود ندارد این مورد در کشور های دیگر برعکس ایران است و سی پی یو های باکس دارای گارانتی و سی پی یوهای تری فاقد گارانتی هستند.

 

سی پی یوهای تری ارزان تر از سی پی یوهای باکس

با تمام توصیفاتی که از سی پی یو ها داشتیم سی پی یو های تری ارزان تر از مدل باکس و با جعبه آن ها هستند. از طرفی هم با توجه به اینکه سی پی یوهای تری دارای ۷ روز مهلت تست هستند میتواند برای کاربران حائز اهمیت باشد تا در صورت وجود مشکل بتوانند نسبت به تعویض آن اقدام کنند.

 

دقت در انتخاب سی پی یو تری

در انتخاب سی پی یو های تری و تحویل از فروشنده دقت کنید زیرا هر گونه تغییر ظاهری از جمله تاب برداشتن و ضربه خوردن سی پی یو برای تعویض کالا مورد قبول فروشنده نمیباشد

برای خرید سی پی یو از سایت فلومی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *