معرفی, نقد و بررسی

تفاوت میان مانیتور و تلوزیون چیست ؟

تفاوت میان مانیتور و تلوزیون چیست ؟

تفاوت میان مانیتور و تلوزیون چیست ؟ – بارها برای ما سوال پیش امده که چه تفاوتی میان مانیتور ها و یا تلوزیون وجود دارد ؟ و یا می شود که از تلوزیون به جای مانیتور استفاده کرد یا خیر؟این که چرا تفاوت قیمت ها با وجود تفاوت ابعاد همچنان اختلاف دارد؟ یا اینکه با توجه به ابعاد بزرگ تر تلوزیون ها و قیمت ارزان تر آن ها در مقابل همان ابعاد در مانیتور میتواند تفاوت داشته باشد یا خیر؟

امروز در فلومی به بررسی این موضوع و بررسی تفاوت میان مانیتور ها و تلوزیون می پردازیم؟

آیا تلویزیون های جدید همانند نمایشگرها عمل می کنند؟

البته این موضوع را یاد آور شویم که با توجه به ابعاد و کیفیت تلوزیون های قدیمی ( تلوزیون های قدیمی بدون انتن هیچ تصویری نمایش نمیدادند و پورت های لازم رانداشتند – از طرفی دارای کیفیت بسیار پایین تری می باشند ). از طرفی مانیتور های قدیمی نیز دارای یک پورت VGA بودند که به مرور زمان پورت های جدید تر و پر کاربرد تر به مانیتور ها اضافه شد.

پس نمیتوان از دستگاه های قدیمی به عنوان تلوزیون و برعکس استفاده نمود.

 

برای خرید مانیتور از سایت فلومی اینجا کلیک کنید.

 

اما ویژگی هایی که باعث تمایز تلوزیون های جدید و مانیتور می شود چیست؟

تنوع درگاه های ورودی و خروجی در تلویزیون و مانیتور ( که میتواند شباهت داشته باشد )

در مانیتور ها درگاه های تصاویر برای اتصالات رزولوشن های بالاتر وجود دارد . همچنین در تلوزیون ها پورت هایی مانند یو اس بی و یا …. وجود دارد ( که البته مورد مناسبی می باشد )

تفاوت زمان بروزرسانی تصاویر در مانیتور و تلوزیون

 

مانیتورها برای نمایش نرم افزار یا طرح گرافیکی ویژه و یا در مراحل حرفه ای تر برای بازی و گیمینگ طراحی شده اند و سرعت نمایش تصاویر در مانیتورها بسیار بیشتر از تلویزیون است. به عنوان مثال ، سرعت نمایش تصویر بر روی مانیتور کمتر از 10 میلی متر در ثانیه خواهد بود ، در حالی که در سریعترین تلویزیون ها این زمان بین 60 تا 40 میلی متر در ثانیه خواهد بود.

البته تلوزیون ها این مقدار را نیاز ندارند زیرا در بهترین حالت قرار است تصاویر فیلم ها را نمایش دهند که باز هم این میزان مناسب است

بنابراین ، سرعت نمایش تصاویر می تواند یکی دیگر از ویژگی های تفاوت بین مانیتورها و تلویزیون ها باشد.پس اگر گیمر هستند به هیچ عنوان از تلوزیون ها به عنوان مانیتور استفاده نکنید زیرا شدیدا روی بازی تاثیر میگذارد.

کمبود پورت ها در مانیتور ها

البته نمیتوان این مورد را نقص دانست زیرا مانیتور ها قالبا برای یک دستگاه ساخته شده اند و امکان اتصال چند دستگاه را ندارند (‌اکثرا دارای یک پورت HTML ).

تمایز بین مانیتورها و تلویزیون ها تعداد درگاه های HDMI است. تلویزیون ها اغلب دارای چند پورت HDMI هستند که می توانند برای اتصال چندین دستگاه استفاده شوند. اما مانیتورها غالباً دارای پورت HDMI هستند و همزمان فقط به یک دستگاه متصل می شوند.

کیفیت تصویر

تفاوت دیگر در این دو دستگاه کیفیت تصویر نمایش داده شده در مانیتور و تلوزیون است .البته ویژگی که برای تلوزون ها در نظر گرفته شده است ; این است که تصاویر نشان داده شده در تلویزیون را می توان از فاصله دور مشاهده کرد . اما در مانیتور ; به دلیل وضوح پایین آنها در مقایسه با تلویزیون ، ممکن است تصاویر مات باشند و وضوح خوبی نداشته باشند. البته این موضوع در مانیتور ها از فاصله نزدیک برعکس میشود و تصاویر را با کیفیت بسیار بالا نمایش داد

 

رنگ ها در مانیتور و تلوزیون

البته این مورد به پنل مانیتور و تلوزیون نیز بستگی دارد . اما به طور کلی کیفیت رنگ ها در تلوزیون ها بالاتر می باشد ; و توانایی نمایش رنگ در طیف گسترده تری دارد.

برای خرید مانیتور از سایت فلومی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *