دسته‌بندی نشده

توییت ترامپ موجب کاهش سهام اپل شد

توییت ترامپ اپل

دونالد ترامپ Donald Trump رئیس جمهوری آمریکا جمعه بعد از ظهر دو توییت در ارتباط با شرکت های آمریکایی که با چین همکاری میکنند ارسال کرد. این توییت ها باعث کاهش سهام شرکت اپل AAPL به میزان 4.6 درصد شد.

ترامپ در توییت های ارسالی از شرکت های آمریکایی خواسته بود که به دنبال جایگزین مناسب تر از چین باشند. توییت ترامپ علاوه بر ارزش سهام شرکت اپل، ارزش سهام شرکت های کوالکام Qualcomm و انویدیا Nvidia را نیز کاهش داد. سهام کوالکام 7.4 درصد و انویدیا 5.2 درصد کاهش را شاهد بودند.

ترامپ در توییت خود کشور چین را به دزدی مالکیت معنوی شرکت های آمریکایی مانند اپل متهم کرده است. او عنوان میکند که صد ها میلیارد دلار در طی سال های اخیر کشور چین از آمریکا به سرقت برده است. در پایان نیز با اعلام عدم وابستگی آمریکا به کشور چین میگوید که اقتصاد آمریکا بدون کشور چین بسیار بهتر از وضعیت فعلی خواهد شد.

به تازگی کشور چین تعرفه های تازه ای برای کالا های آمریکایی وضع کرده است. به نظر میرسد که واکنش توییتری ترامپ نیز مرتبط با همین تعرفه های وضع شده باشد. البته حتی اگر این اقدام چین نبود به دلیل جنگ تجاری ترامپ و چین این قبیل توییت ها تازگی چندانی ندارند.

منبع 9to5mac

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *