اخبار موبایل

حالت هواپیمای هوشمند در اندروید 11

حالت هواپیمای هوشمند در اندروید 11

وقتی در هواپیما درخواست می‌شود که گوشی همراه خود را خاموش کنیم چندان برایمان خوشاید نیست؛ چراکه حالت هواپیما باعث خاموش شدن هندزفری بلوتوثی و قطع پخش آهنگ می‌شود. خوشبختانه گوگل تغییراتی در نحوه عملکرد حالت هواپیما در اندروید 11 ایجاد کرده است که گوش دادن به موسیقی را هنگام پرواز ممکن می‌کند. طبق چیزی که توسعه‌دهندگان XDA در AOSP Gerrit مشاهده کرده‌اند، مهندسان گوگل در حال کار روی “حالت هواپیمای هوشمند بلوتوث فعال ” به شرح زیر هستند:

هنگام روشن بودن حالت هواپیما، بلوتوث در این شرایط نباید قطع شود:

1. هنگامی که بلوتوث A2DP متصل است. 2. هنگامی که دستگاه کمک شنوایی بلوتوثی متصل است.

Bluetooth A2DP پروتکلی است که ایربادهای بی‌سیم و سایر دستگاه‌های بلوتوثی برای اتصال به گوشی هوشمند از آن استفاده می‌کنند. گوشی‌های اندرویدی می‌توانند بررسی کنند و نتیجه بگیرند که اگر پروتکل در حال استفاده باشد یعنی گوشی هوشمند اندرویدی در حال پخش موسیقی برای کاربر است و بنابراین در حالت هواپیما اتصال بلوتوث برقرار می‌ماند. از همه مهمتر کاربرانی که مشکل کم شنوایی دارند دیگر هنگام پرواز، می‌توانند از سمعک بلوتوثی خود استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست که حالت هواپیمای هوشمند و اعمال آن روی تلفن‌های هوشمند اندرویدی چه موقع انجام می‌شود اما به احتمال زیاد همزمان با ارائه نسخه بعدی اندروید یعنی اندروید 11 خواهد بود.

منبع: https://www.androidcentral.com

همپنین بخوانید: 7 مورد از بهترین ویژگی‌های اندروید 10 و نحوه استفاده از آنها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *