اخبار اپل

اپل تنها 1.4 میلیارد کاربر آیفون و آیپد دارد! دلایل کاربران برای ترک اپل چیست؟!

ترک کاربران اپل - آیفون و آیپد

در اوایل ماه جاری، فیس بوک دلیل مناسبی برای حذف حساب های 1.3 میلیارد کاربر خود داده است. اکنون به نظر می رسد اپل نیز، برای 1.4 میلیارد کاربر آیفون و آیپد خود در سراسر جهان همین کار را انجام داده است! کاربران اپل در حال ترک آن هستند!

دارندگان آیفون های اپل، دارای حریم خصوصی کمتری هستند!

دارندگان آیفون های اپل نسبت به آنچه که تصور می شد، دارای حریم خصوصی بسیار کمتری هستند. ماه گذشته گاردین فاش كرد كه اپل افرادی را برای گوش دادن و طبقه بندی فایل های ضبط شده Siri استخدام کرده است. این افراد به طور مرتب، اطلاعات محرمانه كاربران آیفون و آیپد را گوش داده اند! این اطلاعات شامل : اطلاعات پزشكی، معاملات مواد مخدر و فایل های ضبط شده مربوط به روابط افراد می شود. اکنون گزارش جدیدی از ایریش اگزامینر (Irish Examiner) منتشر شده و زوایای جدیدی از این موضوع را آشکار کرده است.

نقض حریم خصوصی کاربران اپل - ترک اپل

Irish Examiner گزارش کرد که کارمندان اپل، قبل از اینکه این کار را به حالت تعلیق در آورد، روزانه هزار صدای ضبط شده siri را گوش می کرده اند! اگزامینر متوجه شده است که بیش از 300 کارمند استخدامی Globetech، روزانه 1000 صدای ضبط شده را به متن تبدیل می کردند! هنوز اپل و Globetech درباره این موضوع اظهار نظر نکرده اند. یکی از افراد استخدام شده عنوان کرده است :

“بیشتر صداهای ضبط شده مربوط به افراد با لهجه های کانادایی، استرالیایی یا انگلیسی بودند و تیم کوچکتری نیز وجود داشت که روی کاربرانی با زبان های اروپایی کار می کرند.”

شایان ذکر است که اپل تنها کمپانی نیست که این کار ارانجام میدهد! آمازون ، مایکروسافت ، گوگل و فیس بوک نیز، همگی از روش هایی مشابه استفاده می کنند. اما این مسئله در مورد اپل به این دلیل شرم آور است که در ابتدای شروع فعالیتش خود را با عنوان ” تنها کمپانی تکنولوژی که می توانید به آن اعتماد کنید” معرفی کرد!

علاوه بر این، این شرکت در صفحه شخصی خود اعلام کرده است که :

“در اپل، ما معتقدیم که حریم شخصی یک حق اساسی انسانی است.”

اپل در بیانیه ای به Irish Examiner اظهار داشت:

“این شرکت به حفظ حریم خصوصی مشتری متعهد شده است و تصمیم گرفته است بررسی صداهای siri را به حالت تعلیق درآورد؛ با این حال، ما یک بررسی کامل از فرآیندهای خود انجام می دهیم.”

احتمالا، میلیون ها مشتری آیفون و آیپد در سرتاسر جهان نیز بررسی های دقیق خود را آغاز کنند. با وجود تعلیق siri، کابران احساس متفاوتی نسبت به اپل خواهند داشت! و شاید تصمیم به ترک اپل بگیرند.

برگرفته از : forbes.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *