نقد و بررسی لوازم جانبی

سرعت بالای کارت حافظه UFS

سرعت کارت حافظه UFS

کارت های حافظه UFS پیشتر معرفی شدند اما موفقیت خوبی در عرضه نداشت. چرا که به جز شرکت سامسونگ که از یک پورت ترکیبی در گوشی های خود برای حافظه UFS استفاده کرده است، گوشی های مشهور دیگری بخشی برای این کارت حافظه ها تعبیه نکرده است. طبق اسناد جدید IFA مشخص شده این کارت های حافظه سرعت بالایی در مقایسه با کارت های microSD دارند.

گوشی هوشمند Hisense T91 یک نمونه از گوشی هایی است که از کارت های حافظه UFS پشتیبانی میکنند. در بخش داخلی این گوشی یک کارت حافظه UFS با حجم 1 ترابایت قرار دارد. تیم تحقیقاتی AndroBench سرعت این کارت های حافظه را مورد بررسی قرار داده است. در مقایسه این کارت حافظه با کارت حافظه های microSD با کیفیت مشابه، UFS سرعت 6 برابری داشت.

بهترین قیمتها را از فلومی بخواهید

 

watch_nike

اپل واچ نایکی پلاس

ارزانترین قیمت اپل واچ نایکی پلاس

watch_4

اپل واچ سری 2

ارزانترین قیمت اپل واج سری 2

watch_3

اپل واچ سری 3

ارزانترین قیمت اپل واج سری3

watch_4

اپل واچ سری 4

ارزانترین قیمت اپل واج سری 4

همچنین در هنگام اطلاعات دهی تصادفی این کارت حافظه تا 35 برابر عملکرد بهتری دارد. این سرعت بیشتر و همینطور تحقیقات Androbench میتواند تمایل شرکت های بزرگ تولید گوشی هوشمند را به پشتیبانی از این کارت های حافظه بیشتر کند.

لازم به ذکر است که تراشه های تولیدی کمپانی مشهور کوالکام Qualcomm از این کارت های حافظه پشتیبانی میکنند. اما سازندگان مشهور گوشی های هوشمند علیرقم سرعت بالای این کارت ها، پشتیبانی از این کارت ها را نادیده گرفته اند.

منبع gsmarena

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *