آموزش موبایل

فعال کردن پیام RCS در گوشی تلفن همراه

فعال کردن پیام RCS در گوشی تلفن همراه

برای فعال کردن پیام RCS باید از اپراتوری استفاده کنید که این ویژگی را پشتیبانی می‌کند. برنامه Activity Launcher را نصب کرده و Wi-Fi را خاموش کنید.

پیام RCS مخفف Rich Communication Service، جایگزین SMS در آینده است که انواع ویژگی‌ها را برای رقابت با iMessage اپل دارد. این سرویس از گوشی‌های دو سیم کارته پشتیبانی نمی‌کند.

مراحل فعال کردن پیام RCS

  1. برنامه Open Activity Launcher را باز کنید.
  2. به فعالیت‌های اخیر بروید و همه فعالیت‌ها را انتخاب کنید.
  3. Android Messages را پیدا کنید.
  4. روی آن کلیک کرده و اسکرول کنید تا تنظیمات RCS را بیابید.(com.google.android.apps.messaging.ui.appsettings.rcs.overrides.OverrideFlagsActivity)
  5. از تنظیمات، ACS Url را انتخاب کرده و در منو http://rcs-acs-prod-us.sandbox.google.com/ را انتخاب کنید.
  6. نصب Android Messages را ادامه دنبال کنید که حدود سه دقیقه طول خواهد کشید. اگر کار نمی‌کند به خواندن ادامه دهید.
  7. دیتای Carrier Services را پاک کنید و Android Messages را force stop کنید.
  8. مراحل 1 تا 4 را تکرا کنید.
  9. الگوی OTP را انتخاب کنید و در منو روی Your\sMessenger\sverification\scode\sis\sG-(\d{6} کلیک کنید.

پس از اتمام می‌توانید مسیر Settings > Chat Features > Status را برای بررسی فعال شدن RCS دنبال کنید. این عمل به دسترسی root  نیازی ندارد.

با فعال کردن پیام RCS می‌توان عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت‌تری ارسال کرد، به خواندن رسید‌ها پرداخت و صاحب چندین ویژگی پیشرفته‌تر شد که مسلما دسترسی به آن‌ها از طریق SMS ممکن نیست. مثلا می‌شود با RCS به ویژگی اینستنت مسیجینگ دست یافت. همچنین به کمک آن می‌توان از خوانده شدن پیام ارسال شده با خبر شد و دید که فرد مقابل در حال تایپ پیام جدیدی هست یا نه. با جایگزین شدن RCS فاصله میان ارسال پیامک و استفاده از پیام‌رسان‌ها به شدت کم می‌شود. یعنی دیگر با آن ساختار قدیمی طرف نخواهیم بود و به لطف RCS تجربه‌ای شبیه به ارسال پیام در یک صفحه چت خصوصی خواهیم داشت.این یک ویژگی جالب دیگر برای تلفن‌های هوشمند محسوب می ‌شود حتی اگر عملکرد اصلی آن که در برنامه‌های محبوب IM وجود دارد تکراری باشد.

منبع: https://www.androidauthority.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *