اخبار مایکروسافت

مایکروسافت قصد دارد کرمیوم را برای ویندوز بهتر کند

کرمیوم

کروم محبوب ترین مرورگر جهان است؛ اما کروم بدون کرمیوم (Chromium) (پلتفروم اپن سورس کرومیوم)، که زیرساخت آن است، وجود نخواهد داشت. کرمیوم نه تنها نام یک مرورگر، بلکه یک پلتفروم اپن سورس است که سورس کدهای مورد نیاز کروم را تولید می کند. گوگل پشتیبان اصلی کرمیوم است. پروژه کرمیوم در سال 2008 با راه اندازی کروم شروع به کار کرد؛ اما به دلی آن که اپن سورس است، دیگران از جمله افرادی که در گوگل کار نمی کنند نیز، در پروزه کرمیم مشارکت دارند.

کرمیوم

به عنوان مثال، مایکروسافت در حال ساخت مرورگر Edge خود در کرمیوم است، به تازگی نسخه بتای این مرورگر نیز منتشر شده است. ااگر از نسخه اولیه Edge کرمیوم استفاده کرده باشید، با اشکالاتی مواجه شده اید. مایکروسافت همچنین یک برنامه bug bounty برای نسخه بتا عمومی Chromium Edge راه اندازی کرده است؛ شما می توانید برای یک باگ این مرورگر را گزارش داده و 15،000 دلار دریافت کنید!

این موتور جستجو همواره در رابطه با تخلیه باتری در ویندوز متهم اصلی بوده است. البته هم اکنون مهندسان مایکروسافت در تلاشند این مشکلات را برطرف کنند. مایکروسافت در رابطه با ذخیره فایل های موقتی در RAM به جای فضای دیسک پیشنهاداتی را مطرح کرده بود. این روند باعث ذخیره سازی انرژی می شود که ممکن است توسط SSD یا HDD هدر رود. پیشنهاد جدید مایکروسافت به کار گیری سیستم های پخش صوتی است.

مایکروسافت این پیشنهاد را مطرح کرده است که به جای بافرهای صوتی کوچک کنونی، از بافرهای بزرگتر استفاده شود؛ همچنین شتاب دهنده های سخت افزاری صوتی HTML Media Elements API جایگزین نرم افزارهای صوتی کنونی شوند.

طبق محاسبات مهندسان مایکروسافت، این تغییرات می توانند باعث 150 مگاوات صرفه جویی شوند؛ که مقدار قابل توجهی است. مایکروسافت ملزم به حل مسئله باتری در حین استفاده از کرمیوم، شده است؛ و ما ممکن است این ویژگی را بزودی در ساختار Chrome و Edge Canary شاهد باشیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *