اخبار مایکروسافت

مایکروسافت ممکن است نت فلیکس را در مرورگرهای کرومیوم خود مانند کروم و اپرا قرار دهد.

نت فلیکس برای کرومیوم اج

مایکروسافت در حال بهبودهایی برای مرورگرهای کرومیوم ( Chromium ) است. اگر فکر می کنید اعلام مایکروسافت مبنی بر ایجاد نسخه کرومیوم ( Chromium ) از مرورگر Edge آنها، به این معنی است که Edge یک کلون خیلی کوچک، خیلی کند و بسیار شبیه به کروم است؛ بهتر است در دیدگاه خود را تغییر دهید! مایکروسافت قبلاً ]چکر املایی ویندوز را به کرومیوم ( Chromium ) اضافه کرده است. همچنین راهی بهتر برای جستجوی  متون در صفحات وب پیشنهاد شده است. ماه گذشته یک مهندس مایکروسافت روشی را برای افزایش عمر باتری در مرورگرهای Chromium معرفی کرد. اکنون این شرکت تغییراتی را پیشنهاد کرده است که می توانند جریان محتوای 4K محافظت شده مانند Netflix را به کرومیوم ( Chromium) منتقل کنند.

اخبار مربوط به برنامه مایکروسافت برای انتقال جریان 4K به کرومیوم اج ( Chromium Edge ) در آوریل گذشته منتشر شد؛ و تغییرات مورد نیاز برای اجرای زنده این برنامه در نسخه آزمایشی Chromium Edge برای ویندوز 10 انجام شده است. این فناوری بخشی از نسخه قدیمی Edge است؛ و احتمالاً مایکروسافت نمی خواهد آن را برای استفاده در سایر مرورگرهای Chromium در دسترس قرار دهد. با این حال، آخرین گزارشات از تعهد جدید مایکروسافت در تاریخ 4 سپتامبر خبر می دهند؛ بر طبق این گزارشات، مایکروسافت در نظر دارد روشی متفاوت برای پخش محتوای 4K محافظت شده که سایر مرورگرهای Chromium می توانند از آن استفاده کنند، معرفی کند.

4K برای مرورگرهای کرومیوم مانند Chrome و Opera

افزودن جریان 4K به مرورگرهایی مانند Chrome و Opera یک پیشرفت عظیم خواهد بود. هم اکنون ، مرورگرهای Chromium به 720p محدود می شوند. نسخه قدیمی Edge تنها مرورگری است که می تواند Netflix را در 4K پخش کند. تمایل ظاهری مایکروسافت برای کنار گذاشتن از این انحصاری بودن، نشانه بسیار خوبی از پیشرفت های آینده است. تصمیم شرکت مایکروسافت، برای انتقال Edge به Chromium در حال شروع به نظر می رسد؛ این می تواند بهترین اتفاقی باشد که برای پلتفرم اپن سورس مرورگر گوگل رخ دهد.

برگرفته از : forbes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *