اخبار مایکروسافت

مایکروسافت ویندوز 10X را برای دستگاههای دارای صفحه نمایش دوتایی معرفی می کند!

ویندوز 10X

مایکروسافت در رویداد سالانه سخت افزاری Surface در نیویورک، آپدیت جدیدی را که انتظار می رود برای مجموعه سخت افزاری جدید خود در نظر دارد، معرفی کرد. اما بزرگترین سورپرایز سالانه مایکروسافت، مطمئناً معرفی صفحه نمایش دوتایی Surface Neo این شرکت است! که پیش از تعطیلات سال 2020 به فروش خواهد رسید. برای اینکه امکان کارایی این نوع دستگاه با صفحه نمایش دوتایی امکان پذیر باشد، مایکروسافت، نسخه جدیدی از ویندوز 10: ویندوز 10 ایکس | 10X را تولید کرده است.

مایکروسافت، سخت افزار و نرم افزار جدیدش را معرفی کرده است تا بتواند قبل از راه اندازی آن را به دست توسعه دهندگان برساند.

دقیقاً مانند تکنوولژی های HoloLens ، Surface Hub و Xbox که از ویندوز 10 استفاده می کنند، سرفیس | Surface | با صفحه نمایش دوتایی نیز، همانند سایر دستگاه های دارای صفحه نمایش دوتایی تولید کمپانی های Dell ، HP ، Lenovo ، نسخه جدید ویندوز 10X را اجرا خواهد کرد.  البته نکته قابل توجه این است که، این دستگاه های و ویندوز 10X، دارای قابلیت پشتیبانی بهتر قلم (و صفحه کلید مجازی) هستند.

ویندوز 10X نتیجه کار مایکروسافت برای ساخت  ویندوز 10 ماژولار است؛ تا بتواند از بخش های سیستم عامل در صفحه نمایش دوتایی پشتیبانی کند. البته مایکروسافت، قبلا نیز اعلام کرده بود که ویندوز 10 ایکس در اصل ادامه سبک فناوری است که در ویندوز 10 ایجاد شده است؛ و باعث شده تا تولید ورژن های HoloLens ، Surface Hub و Xbox امکان پذیر شود.

این شرکت تأکید می کند که این یک سیستم عامل جدید نیست ، اما Windows 10 را آنگونه که امروز می شناسید، را به یک سیستم عامل سازگارتر با سایر فرم های موجود تبدیل می کند. این همچنین بدان معنی است که شما نمی توانید خودتان یک نسخه مستقل از ویندوز 10 ایکس را بخرید. تنها راه برای دستیابی به این ورژن جدید ویندوز، خرید دستگاه های با صفحه نمایش دوتایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *