اخبار مایکروسافت

مایکروسافت کلیدهای Office و emoji را به کیبورد های جدید خود افزوده است!

کیبورد های جدید مایکروسافت

آخرین کیبورد های مایکروسافت ، در حال حاضر، دارای کلیدهای اختصاصی Office و emoji هستند. این غول نرم افزاری پیش از این نیز، در حال آزمایش کلید Key Office روی صفحه کلید بود؛ و اکنون این شرکت در حال راه اندازی یک کیبورد بلوتوث جدید ارگونومیک و باریک است که شامل کلیدهای اختصاصی است. کلید Office جایگزین کلید Windows در سمت راست می شود و از آن برای راه اندازی برنامه Office for Windows 10 استفاده خواهد شد؛ که به عنوان مرکز فروش مجموعه مایکروسافت عمل می کند. همچنین می توانید از کلید Office به عنوان میانبر برای راه اندازی Word ، Excel ، PowerPoint و موارد دیگر استفاده کنید. کلید Office + W برای مثال Word را باز می کند ، در حالی که کلید Office + X اکسل را باز می کند.

کیبورد های جدید مایکروسافت

در کنار کلید Office ، یک کلید emoji جدید نیز در این صفحه کلیدهای جدید وجود دارد. این انتخابگر emoji را در ویندوز 10 راه اندازی می کند! اما متأسفانه شما نمی توانید آن را به یک ایموجی خاص اختصاص دهید یا حتی میانبر ایجاد کنید. مطمئناً کلید emoji در کیبورد جدید مایکروسافت غیر معمول به نظر می رسد! اما این شرکت واقعاً این سخت افزار جدید را برای مشاغلی که معمولا از افیس استفاده می کنند و استفاده از ایموجی ها رو به افزایش است، قرار می دهد.

کیبوردهای جدید مایکروسافت

در حالی که مایکروسافت در حال قرار دادن این کلیدهای جدید Office و emoji است، هنوز مشخص نیست که آیا سایر کیبوردهای این شرکت نیز به این امکان مجهز خواهند بود یا خیر. اکثر کیبوردها با کلید اختصاصی ویندوز تولید می شوند و مایکروسافت برای استفاده از کلید ویندوز توافقنامه صدور مجوز برای ظاهر یکسان آن در همه تولیداتش را دارد. مایکروسافت هنوز برنامه صدور مجوز مشابه را برای کلید Office جدید خود اعلام نکرده است.

مایکروسافت هفته گذشته بی سر و صدا این صفحه کلیدهای جدید را در رویداد سخت افزاری Surface این شرکت راه اندازی کرد! اما این کیبورد ها از 15 اکتبر در فروشگاه ها در دسترس خواهند بود. صفحه کلید ارگونومیک مایکروسافت دارای قیمتی برابر با 59.99 دلار خواهد بود و از طریق درگاه USB به رایانه شخصی وصل می شود. صفحه کلید بلوتوث کوچکتر مایکروسافت 49.99 دلار قیمت دارد و دارای پشتیبانی از بلوتوث 5.0 با حداکثر 3 سال عمر باتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *