اخبار کنسول بازی, اخبار مایکروسافت

کارمندان مایکروسافت صدا های کاربران کنسول بازی Xbox One را بررسی میکنند !

مایکروسافت کنسول بازی Xbox One

بر طبق گزارش Motherboard کارمندان کمپانی مایکروسافت Microsoft صدا های ضبط شده ی کنسول بازی Xbox One را بررسی میکنند. گزارشگر این خبر مادربرد با چند نفر از کارمندان شرکت مایکروسافت به مصاحبه پرداخته است. این کارمندان اذعان کردند که صدا ها ضبط شده ایکس باکس وان را بررسی کرده اند.

چندی پیش Motherboard گزارشی به عنوان مایکروسافت صدا های ضبط شده Skype و Cortana را بررسی میکند را نیز منتشر کرد. آن گزارش نیز پس از گزارش مبنی بر اپل دسترسی کارکنانش به صدا های ضبط شده Siri را قطع کرد منتشر شده بود. به نظر میرسد که مجموعه ای از افشاگری ها بر ضد کمپانی های بزرگ دنیا تکنولوژی در حال انتشار است.

عده ی زیادی معتقدند که دستورات و پیام های صوتی که از طرف کاربر ارسال میشود حریم خصوصی آن فرد است. پس این شرکت ها با در دسترس قرار دادن این فایل های صوتی در اختیار کارمندانشان عملا اقدامی بر نقض حریم خصوصی کاربران انجام داده اند.

دستورات صوتی XBOX One که کارمندان آن ها را بررسی کرده اند مربوط به اوایل عرضه این کنسول های بازی بود که به کمک دستورات صوتی کاربران دوربین Kinect را کنترل میکردند. پس از آن مایکروسافت دستیار صوتی Cortana به ایکس باکس وان افزود. حال با توجه به تایید Microsoft مبنی بر بررسی صدا های ضبط شده به صورت ترجمه خودکار در Cortana به نظر میرسد که همچنان دستورات صوتی مورد بررسی قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *