معرفی تجهیزات کامپیوتر

معرفی تراشه پرچم‌دار اسنپدراگون 865 بدون مودم ۵G یکپارچه

معرفی تراشه پرچم‌دار اسنپدراگون ۸۶۵ بدون مودم ۵G یکپارچه

شرکت کوالکام (Qualcomm) رسما پردازنده پرچمدار نسل بعدی خود یعنی اسنپدراگون 865 را رونمایی کرد. اما برای فعال کردن فناوری 5G مودم یکپارچه 5G در آن تعبیه نشده و نیاز به یک مودم جداگانه 5G می‌باشد. استفاده از مودم جداگانه باعث افزایش مصرف انرژی و همچنین افزایش هزینه می‌شود.

پردازنده جدید اسنپدراگون 765 نیز که دارای مودم یکپارچه 5G است همزمان معرفی شد. اسنپدراگون 765 پردازنده‌ای به نسبت ضعیف‌تر از اسنپدراگون 865 است که احتمالا موج بعدی گوشی‌های اندرویدی در سال 2020 از قدرت آن بهره می‌برند.

کوالکام از ماه فوریه در این فکر بوده که تراشه‌های اسنپدراگون را با مودم‌های یکپارچه 5G ارائه دهد. حتی در نمایشگاه IFA 2019 تأیید کرد که می‌تواند پردازنده سری 700 را با مودم یکپارچه 5G ارائه دهد. اما عجیب است که کوالکام تراشه کم‌قدرت‌تر را برای ارائه مودم یکپارچه 5G برای اولین بار انتخاب کرد و استاندارد نسل بعدی تلفن همراه را در مدل پرچمدار 865 به کار نگرفت. در عوض اسنپدراگون 865 مانند نسل فعلی 855 نیاز به یک مودم 5G جداگانه دارد.

کوالکام در گفتگو با The Verge گفت از آنجا که گوشی‌هایی که از تراشه اسنپدراگون 865 استفاده می‌کنند فاقد مودم هستند، اجبارا باید از مودم جداگانه X55 استفاده کنند. صرفا با بهره‌گیری از یک مودم ۴G در گوشی مبتنی بر تراشه اسنپدراگون ۸۶۵، امکان تبدیل آن به گوشی ۴G وجود ندارد.

با معرفی تراشه اسنپدراگون 765 همراه با مودم 5G یکپارچه، در نهایت شاهد عرضه گوشی‌های میان رده 5G خواهیم بود. از طرف دیگر تولیدکنندگان گوشی‌ مانند سامسونگ هنوز هم برای اضافه کردن فناوری 5G به پرچمداران خود، مجبور به استفاده از یک مودم جداگانه با مصرف انرژی بالا و اشغال شدن فضای بیشتر هستند. هنوز باید منتظر راه‌حل‌های بهتر برای بهره‌گیری از 5G باشیم.

جزئیات بیشتر در مورد این دو پردازنده جدید، چهارم دسامبر یعنی امروز مشخص می‌شود. عرضه و رونمایی از پردازنده‌های جدید کوالکام موضوع مهمی است. تقریبا اکثر گوشی‌های مهم اندرویدی از پردازنده‌های سری 800 کوالکام استفاده می‌کنند بنابراین تراشه جدید کوالکام 865 نیز در گوشی‌های زیادی در سال 2020 به کار گرفته خواهد شد. مانند Galaxy S11 ، OnePlus 8 ، Pixel 5 ، Galaxy Note 11 ، LG G9 و موارد دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *