اخبار موبایل

معرفی گوشی مفهومی Concept One وان پلاس با دوربین ناپدید شونده

هنگامی که وان پلاس اعلام کرد اولین گوشی مفهومی خود را ارائه می‌کند هنوز نمی‌دانستیم که چه انتظاری باید از این گوشی داشته باشیم. اما اکنون با معرفی گوشی OnePlus Concept One مشخص شد که وان پلاس روی چه نوع طراحی در حال فعالیت بوده است.

Concept One فقط یک پروژه از وان پلاس نیست بلکه ادامه همکاری با مک لارن است. این گوشی بیشترین تأثیر را از خودروسازی مک لارن گرفته است. قسمت پشتی این گوشی با چرم واقعی تزئین شده است، دقیقاً همان متریال که در قسمت داخلی اتومبیل های مک لارن وجود دارد. رنگ منحصر به فرد نارنجی آن که مک لارن آنرا “papaya” می‌نامد بسیار خیره کننده است. یک نوار شیشه ای در وسط قسمت چرمی به کار رفته که در کنار قسمت‌های فلزی طراحی زیبایی را رقم زده است.

برای اولین بار، مشارکت وان پلاس با مک لارن صرفا به منظور برندسازی نیست. یک اشتراک در زمینه فناوری هم وجود دارد. کل شیشه بین لوگوهای وان پلاس و مک لارن دارای فناوری الکتروشیمیایی است که به گوشی امکان می‌دهد به سرعت سرعت تاری شیشه‌ای که زیر دوربین قرار دارد تغییر دهد. به این ترتیب دیدن دوربین‌ها تا زمانی که برنامه دوربین باز نشود بسیار دشوار است. این همان فناوری است که مک لارن در سقف شیشه‌ای خودروی سوپراسپرت 720S خود برای محافظت سرنشینان از خورشید استفاده می کند و وان پلاس از این تکنولوژی در مقیاس بسیارکوچکتر استفاده کرده‌اند تا میزان نور رسیده به اجزای دوربین را کنترل کند.

در مدت زمان 0.7 ثانیه شیشه گوشی Concept One می‌تواند از مات به شفاف تبدیل شود یعنی تقریبا به همان سرعتی که زمان می‌برد تا برنامه دوربین اجرا شود. گوشی برای رسیدن بهطوری مهندسی شده است که با کمترین انرژی مصرفی شیشه را بصورت شفاف آماده برای عکاسی می‌کند. در واقع از دو شیشه جداگانه 0.15 میلی متر شیشه استفاده شده که یک لایه الکتروشیمیایی با ضخامت 0.05 میلی متر در بین آن ها وجود دارد تا بهترین کارایی را داشته باشد.

این یک ترفند هوشمندانه است که باعث می‌شود دوربین گوشی تمام مدت در معرض دید نبوده و براق‌تر به نظر برسد. نوآوری در این گوشی صرفا محدود به قسمت پشت و طراحی ظاهری آن است. بقیه مشخصات مانند طراحی جلوی گوشی و مشخصات داخلی و نرم افزاری، مشابه OnePlus 7T Pro است. همه چیز در این گوشی بسیار منطقی و دست یافتنی به نظر می‌رسد و فناوری آن به گونه‌ای نیست که قیمت بسیار بالا و دست نیافتنی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *