آموزش موبایل

نحوه استفاده از Google Photos برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس های آیفون

گرفتن بک آپ از عکس های آیفون

در صورت گم شدن، دزدیده شدن یا خراب شدن آیفون ، Google Photos به شما کمک می کند که به عکس های شخصی تان دسترسی داشته و آن ها را از دست ندهید.

نصب Google Photos در آیفون

پشتیبان گیری از عکس های آیفونپشتیبان گیری از عکس های آیفون

 

  1. به اپ استور بروید و برنامه Google Photos را دانود کنید.
  2. لازم است به این برنامه اجازه دهید که به همه عکس های شما دسترسی داشته باشد.
  3. شما می توانید به برنامه اجازه دهید برای شما اعلان بفرستد (این گزینه کاملا اختیاری است).
  4. اکنون گزینه های Backup و Sync را خواهید داشت. این دقیقا همان کاری است که شما می خواهید انجام دهید و این برنامه عکس های شما را با کیفیت بالایی ذخیره خواهد کرد. اگر تمایل دارید فضای بیشتری در اختیار داشته باشید و فضای رایگان برای ذخیره سازی ویدئوهایتان نیز در اختیار داشته باشید، تصاویرتان را در Google Photos، فشرده سازی کنید. با این کار کیفیت عکس ها کاهش نخواهد یافت.
  5. در صورت عدم وجود Wi-Fi می توانید از دیتای تلفن همراه برای پشتیبان گیری استفاده کنید. این بستگی به برنامه دیتای شما و میزان عکس و فیلم شما دارد.
  6. وارد اکانت گوگل خود شوید یا یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

با استفاده از Google Photos، تمام عکس هایی را که در گوشی آیفون گرفته اید می توانید ذخیره کنید. اگر عکسی را در برنامه Apple Photos حذف کنید، این عکس لزوما از Google Photos نیز حذف نمی شود. اما اگر بخواهید عکسی را از برنامه Google Photos حذف کنید از شما سوال می کند که آیا می خواهید آن را از روی تلفن نیز حذف کنید.

با وجود این تنظیمات، اگر آیفون شما هم به وای فای متصل باشد و هم به شارژ وصل شود، تجربه پشتیبان گیری خوبی خواهید داشت. در نهایت، اگر شما عکسی را در برنامه Apple Photos ویرایش کنید، گوگل با ویرایش آن، به عنوان یک تصویر جدید رفتار می کند و علاوه بر عکس قبلی، آن را نیز ذخیره می کند.

با وجود این برنامه همیشه از بابت ایمن بودن عکس هایتان مطمئن هستید.

برگرفته از : macworld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *