آموزش موبایل

نحوه فعال کردن RCS چت در برنامه Google Messages در Android

RCS چت

در حالی که کاربران آیفون مدتی است که به iMessaging می پردازند؛ کاربران اندرویدی در نسخه متنی قدیمی تر پیام کوتاه گیر کرده اند. به تازگی، گوگل در تلاش است تا با همکاری سرویس های اصلی ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، استاندارد جدید پیام رسانی با عنوان RCS چت را ارائه کند. اگرچه در حال حاضر انتقاداتی در مورد این استاندارد وجود دارد؛ به نظر می رسد RCS احتمالاً عملی خواهد شد؛ اما نه به زودی! این برنامه در گوشی پیکسل 3 و 3 XL موجود بود؛ اما در گوشی پیکسل 4 که به تازگی به بازار عرضه شده است، این برنامه مشاهده نمی شود. چهار سرویس اصلی ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، اخیراً اعلام کردند که سال آینده یک برنامه جدید به بازار عرضه خواهد شد.

اگر شما نمی خواهید صبر کنید (و تمایلی به امتحان برنامه های غیر اندرویدی ندارید)، می توانید Google Messages را به منظور امتحان کردن RCS چت تغییر دهید. دستورالعمل چگونگی انجام این کار ، به تازگی منتشر شده است. واضح است که هیچ ضمانتی برای فعال کردن RCS چت در طولانی مدت وجود ندارد. این استاندارد جدید از یک سرور گوگل استفاده می کند که اصلاحا “sandbox” خوانده می شود و این نشانه ای است که احتمالاً همه چیز تغییر خواهد کرد!

نحوه فعال سازی RCS چت

ابتدا باید جدیدترین نسخه بتا گوگل مسنجر | Google Messages را نصب کنید. اگر در برنامه بتا حضور ندارید، پیوستن به آن ساده است. فقط نسخه بتا را دانلود کنید. وقتی عضو شوید، به شما اخطار داده می شود که نصب بتا ممکن است مدتی طول بکشد، اما به محض تأیید من به عنوان تست کننده بتا عضو شده ام ( I was affirmed as a beta tester )، با بروزرسانی دستی برنامه می توانید سرعت را افزایش دهید. همچنین به برنامه ای با عنوان Activity Launcher نیز نیاز خواهید داشت. اگر آن را ندارید، به عقب برگردید و آن را نصب کنید.

RCS چت

  • Wi-Fi خود را خاموش کنید. (روشن بودن وای فای می تواند باعث تداخل در روند فعالسازی شود.)
  • Activity Launcher را باز کنید. لیست کشویی برنامه های پیام ها را پائین بکشید و آن را انتخاب کنید. با این کار زیر منو باز می شود.
  • تا زمانی که “Set RCS Flags” را پیدا کنید،لیست را به پایین حرکت دهید؛ پس از یافتن این گزینه، آن را انتخاب کنید.
  • به دنبال “تنظیم ACS Url” باشید (باید اولین انتخاب باشد) و آن را انتخاب کنید.
  • گزینه  “http://rcs-acs-prod-us.sandbox.google.com.” را انتخار کنید.
  • به “تنظیم الگوی OTP” بروید و “انتخاب \ sMessenger \ sverification \ scode \ sis \ sG” را انتخاب کنید. (ممکن است این تنها انتخاب موجود باشد).
    روی “Apply” ضربه بزنید.

اکنون باید برنامه پیام ها را ببندید. شما دو روش برای انجام این کار دارید. می توانید به “تنظیمات”> “برنامه ها و اعلان ها” (“Settings” > “Apps & notifications,”) بروید؛ سپس روی انتخابی که تمام برنامه های شما و برنامه پیام ها را نشان می دهد، کلیک کنید و “Force stop” را انتخاب کنید. یا چند ثانیه آیکون برنامه پیام ها در کشوی برنامه خود را نگهدارید؛ روی نماد اطلاعات در گوشه سمت راست ضربه بزنید ، و سپس “Force stop” را انتخاب کنید. اگر همه چیز خوب انجام شده باشد؛ یک پنجره کوچک در پایین صفحه وجود دارد که شما را به روزرسانی برنامه دعوت می کند.
بر روی دکمه “Upgrade Now” ضربه بزنید. شما یک پیام به RCS چت خوش آمدید دریافت خواهید کرد. ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد تا برنامه به روز شود.

فعالساری rcs

آیا می خواهید ببینید که آیا مراحل فعالسازی RCS چت به درستی انجام شده است و برنامه با موفقیت فعال شده است یا نه ؛  به پیام ها بروید، بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید ، روی “تنظیمات”> “ویژگی های چت” (“Settings” > “Chat features.”) ضربه بزنید. اگر فعال شده باشد، باید کلمه “متصل” (Connected) را در کنار تنظیم وضعیت ببینید.

بررسی وضعیت فعالسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *