آموزش, آموزش قطعات کامپیوتر

نصب SSD جای دی وی دی رایتر لپ تاپ – نصب SSD روی لپتاپ

نصب SSD

نصب SSD روی دی وی دی رایتر لپ تاپ – نصب SSD روی لپتاپ

نصب SSD روی دی وی دی رایتر لپ تاپ – نصب SSD روی لپتاپ – حافظه های SSD در سال های اخیر در بین کاربران بسیار محبوب شده اند که یکی از دلایل آن پایین بودن قیمت آنها نسبت به گذشته است. ( البته باید گفت همچنان این حافظه ها نسبت به هارددیسک های فیزیکی گرانتر می باشند ) در برخی لپتاپ ها کاربران نیاز مند یک حافظه اس اس دی در کنار همان هارد های فیزیکی خود لپتاپ می باشد.

برای این کار بهترین را جایگزینی دی وی دی رایتر های خود لپ تاپ با اس اس دی جدید می باشد . با این کار می توان هم هارد قدیمی و اصلی خود لپتاپ را داشت هم هارد اس اس دی جدید.

برخی از تولیدکنندگان لپ تاپ دی وی دی رایتر را از برخی محصولات خود حذف کرده اند. با این حال ، بیشتر آنها هنوز دارای DVD رایتر هستند.

اکثر کاربران این کار را به کسان دیگری میسپارند اما باید گفت که این مورد اصلا کار پیچیده ای نیست

برای اموزش این مورد همراه ما باشید.

مرحله ۱ – موارد مورد نیاز  – نصب SSD

در این مرحله شما باید بر اساس نوع نیاز خود یک هارد دیسک اس اس دی با فضای مورد نیاز از فروشگاه ها تهیه کنید ( برای خرید انواع اس اس دی کلیک کنید ) اس اس دی ها اغلب دارای سرعت و مقاومت یکسان می باشند و شرکت های مختلف از جمله سامسونگ تولید کننده معتبر این نوع هارد دیسک ها می باشند. بر این اساس فقط ظرفیت این هارد ها میتواند برای شما مهم باشد که بر اساس نیاز حجم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای خرید اس اس دی کلیک کنید

– نصب SSD

براکت هارد یا کدی چیست : هارد دیسک یا کدی جایگزین دی وی دی رایتر در لپ تاپ می شود و محل اتصال هارد دیسک یا SSD دوم می شود. با این کار می توان هم هارد قدیمی را داشت هم یک هارد جدید یا یک اس اس دی. اگرچه لپ تاپ ها طراحی متفاوتی دارند ، اما بر اساس استانداردی که در قطعات و تجهیزات آن ها یکی می باشد ( مانند RAM یا اتصالات هارد دیسک)

در این میان دی و یدی رایتر های همه لپتاپ ها به صورت یکسان و اتصالات و ابعاد یکسان دارند که می توان از یک کدی در همه انها استفاده کرد.

مرحله ۲ – باز کردن دی وی دی رایتر لپ تاپ – نصب SSD

نصب SSD

موردی که اینجا به وجود می آید گاهی اوقات نیازمند باز کردن لپ تاپ برای جا به جایی هارد اصلی و جایگزاری اس اس دی جای آن و قرار دهی هارد اصلی در کدی می باشد که این مورد بیشتر برای افرادی که از قبل اطلاعاتی را در هارد اصلی خود دارند و نیاز دارند تا اس اس دی را جایگزین هارد اصلی خود کنند.این مورد کمی تخصصی تر می باشد که در مقالههای بعدی به آن می پردازیم.

اما اگر قصد اضافه کردن یک اس اس دی به لپتاپ خود را دارید با ما همراه باشید.

لپ تاپ خود را وارونه قرار دهید طوری که پیچ های لپ تاپ قابل دیدن باشد.

پیچ قفل درایو DVD را پیدا کنید.این پیچ معمولاً در مرکز لپ تاپ قابل مشاهده است و یک آیکون DVD کوچک در کنار آن قرار دارد.در اکثر لپ تاپ ها این پیچ وسط لپتاپ و آیکون مورد بحث کمی برجسته می باشد.
با کمک پیچ گوشتی این پیچ را باز کنید.

درایو اپتیکال را از بغل جدا کنید

چند نکته برای خارج کردن درایو اپتیکال از لپ تاپ

بعضی از لپ تاپ ها از سیستم دکمه فشاری برای خارج کردن دی وی دی رایتر استفاده می کنند

برخی دیگر ممکن است از چند پین اضافه هم استفاده کنند که برای این کار باید با استفاده از وسیله ای این پین ها را رها کنید.

برای رها کردن پین یا استفاده از دکمه فشاری سعی کنید بیش از حد به درایو و لپ تاپ فشار نیاورید چون حتما مشکل جای دیگریست که به سختی در می آ ید.

مرحله ۳ جایگزینی  – نصب SSD

نصب SSD

قسمت جلوی DVD که در ظاهر لپ تاپ و بیرون لپ تاپ مشاهده میشود را با احتیاط بردارید زیرا برای براکت هارد دیسک نیاز می باشد. اگر پیچ نگه دارنده را روی درایو اپتیکال مشاهده می کنید نیز نگه دارید زیرا برای قرار گرفتن اس اس دی در براکت و محکم نگه داشتن آن لازم می باشد.( اگر پیچ ها بسته نشوند ممکن است با تکان دادن لپتاپ هارد تکان بخورد و صدایی لق زدن ایجاد کند)

– نصب SSD

در این مرحله اس اس دی یا هارد دیسکی که خریداری کرده اید رادر براکت یا کدی قرار دهید. این مرحله بسیار ساده است و شما فقط باید هارد دیسک یا SSD جدید را از جعبه خارج کرده و در کدی قرار دهید. بر اساس ظاهر و فیزیک هارد یا اس اس دی به راحتی در جای خود قرار میگیرد.

پیچ هایی که از قبل نگه داشته ایم را برای محکم شدن هارد در براکت استفاده می کنیم.

نصب SSD

براکت آماده شده را در لپتاپ نصب می کنیم.

آخرین مرحله برای جایگزینی براکت DVD لپ تاپ با هارد دیسک یا SSD ; وارد کردن کدی در آن است. ابتدا قسمت جلوی دی وی دی رایتر ( همان قسمت که گفتیم نگه دارید ; برای ظاهر و فیزیک لپ تاپ می باشد) را به کدی وصل کنید.

بعد از اینکه کدی را در لپ تاپ خود وارد کردید ;  از پیچ امنیتی برای اطمینان از موقعیت آن استفاده کنید ، همان پیچی که برای باز کردن دی وی دی رایتر استفاده کردید.( محل قرار گیری پیچ با ایکون دی وی دی مشخص شده )

– نصب SSD

همانطور که مشاهده کردید ; به راحتی یک اس اس دی به لپتاپ اضافه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *