نقد و بررسی لپ تاپ

نقد و بررسی لپ تاپ تاشوی لنوو ThinkPad X1

لنوو ThinkPad X1

گزارشات منتشر شده تائید کرده اند که تبلت تاشوی لنوو Thinkpad X1 در سال 2020 به بازار عرضه می شود. با این وجود ویندوز 10X هنوز برای این تبلت مورد قابل دسترسی نیست؛ بنابراین تبلت Lenovo X1 Fold ، به عنوان اولین لپ تاپ تاشوی عرضه شده به بازار، راه طولانی برای اثبات موفقیت خود دارد.

مزایا : 

  • صفحه نمایش تاشو چشمگیر
  • OLED با وضوح 2K
  • پشتیبانی از قلم جامد
  • موارد استفاده همه کاره

معایب : 

  • تاخوردگی نامناسب
  • قیمت گران

در CES 2020 ، آینده محاسبات کمی بیشتر نمایان می شود و به نظر می رسد که صفحه نمایش های تاشو در دست گرفتن هستند. ما قبلاً لنوو Thinkpad X1 Fold را در ماه مه سال 2019 دیدیم ، اما از آن زمان تاکنون خیلی تغییر کرده است. از آن زمان ما شاهد لپ تاپ های تاشوی تولید کمپانی های مایکروسافت ، دل و حتی اینتل بودیم ، بنابراین به نظر می رسد لپ تاپ نسل آینده لنوو می شود. به علاوه ، به نظر می رسد ، ممکن است لنوو Thinkpad X1 Fold اولین موردی باشد که در واقع این نوع لپ تاپ را به بازار عرضه می کند.

قیمت لنوو ThinkPad X1

قیمت احتمالی لنوو Thinkpad X1 Fold مانند سایر محصولات مشابه ارائه شده گران قیمت است. قیمت پایه این لپ تاپ احتمالا $ 2،499 (حدود 1920 پوند ، 3،620 دلار) خواهد بود. مطمئناً این یک لپ تاپ گران قیمت است.

طراحی لپ تاپ تاشوی لنوو

لپ تاپ تاشو به طور طبیعی در این حالت به دنبال صفحه نمایش تاشو “innie” می رود ، به این معنی که صفحه نمایش به خودی خود متصل می شود؛ با توجه به اینکه طراحی “outie” برای استفاده به عنوان لپ تاپ عملی نخواهد بود.

به هر حال ، نمایشگر LG ساخته شده از پلاستیک است نه شیشه ؛ زیرا هنوز طراحی شیشه ای دارای قابلیت انعطاف برای خم شدن ساخته نشده است. با این وجود ، حاشیه های خم شده دستگاه به یک لولای منفرد متصل شده و کمی از هر دو طرف بخش میانی دستگاه بیرون زده و نوعی پارچه لاستیکی منجر به خم شدن دستگاه می شود. لپ تاپ لنوو شامل یک قلم است؛ این لپ تاپ به جای ایجاد یک جایگاه مغناطیسی دارای یک حلقه برای قرار دادن قلم است.

یکی از جذابیت های این لپ تاپ ، کاور پشتی این لپ تاپ است؛ که باعث می شود هنگامی که لنوو Thinkpad X1 Fold بسته است به شکل یک کتاب یا یک قاب کاغذی به نظر برسد.  ما مطمئن هستیم که این برای طراحی دستگاه ضروری نیست ؛ اما برای زیبایی شناسی دستگاه در نظر گرفته شده است.

نمایشگر این لپ تاپ، نه تنها از قلم پشتیبانی می کند بلکه از قابلیت چند لمسی نیز پشتیبانی می کند؛ اما قلم Lenovo در CES 2020 قابلیت استفاده نداشت؛ لنوو می گوید این به این دلیل است که طراحی قلم نهایی نشده است. اما حالت دوم به خوبی کار می کند ، با یک رابط تایپ لمسی جدید در همکاری با مایکروسافت ارائه کرده است؛ زیرا این دستگاه ویندوز خواهد بود.

کارایی لنوو Thinkpad X1

Lenovo در حال قرار دادن Thinkpad X1 Fold به عنوان وسیله ای برای حرفه ای ها و مدیران است ؛ به همین ترتیب باید بتواند بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارد.  در CES ، کمپانی لنوو ، اعلام کرد که این یک “پردازنده Intel” است.

پردازنده های اینتل Lakefield در CES 2019 به بازار عرضه شدند و کاندیدای مناسبی برای یک لپ تاپ تاشو مانند این هستند. بنابراین بسیار ممکن است که Lenovo Thinkpad X1 Fold اولین محصول مجهز به Lakefield در بازار باشد ، اما تنها زمان مشخص خواهد کرد که آیا حدس و گمان ها صحیح است یا خیر.

فراتر از آن ، لنوو نسبت به مشخصات این دستگاه تاشو بسیار محتاط عمل کند. فرض می کنیم 16 گیگابایت رم قدرتمند و یک SSD سریع داشته باشد اما ، اطلاعات بیشتری در مورد ایت لپ تاپ تاشو منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *