اخبار قطعات کامپیوتر

هارد اس اس دی Sabrent Rocket Q 8TB بیشترین ظرفیت هارد تولید شده برای لپ تاپ

Sabrebt Rocket Q 8TB

Sabrent Rocket Q 8TB: بیشترین ظرفیت SSD تولید شده برای درایو NVMe PCIe M.2 2280

یک رقیب ذخیره سازی جدید و در حال پیشرفت توانسته است کاری را انجام دهد که امثال سامسونگ و میکرون هنوز به آن نرسیده اند و یک درایو از نوع 8TB NVMe PCIe M.2 2280 SSD را تولید کرده است.

شرکت سابنت بی سر و صدا از (Sabrent Rocket Q 8TB (SB-RKTQ-8TB رونمایی کرد تا توده های ناشناس ظرفیت بالای نمودار قبلی خود را دو برابر کند. این بزرگترین هارد دیسک موجود نیست، مدل ExaDrive DC100 از Nimbus Data تاج تولید بیشترین ظرفیت هارد درایو را با 100TB هنوز بر سر دارد، اما Sabrent Rocket Q 8TB بیشترین طرفیت تولید شده است که با یک شکاف M2 به یک لپ تاپ معمولی وصل می شود.

Sabrebt Rocket Q 8TB

8TB SSD از نوع M2

مشخصات این درایو جامد نسبتاً قابل پیش بینی است، SB-RKTQ-8TB یک مدل PCIe Gen3 (به جای Gen4) با پشتیبانی از دستورات TRIM و SMART است. همچنین دارای سطح بندی پیشرفته سایش، مدیریت بد بلوک و ویژگی های بیش از حد تأمین شده است که می تواند باعث افزایش عمر مفید و عملکرد کلی درایو شود.

مانند سایر درایوهای Sabrent، همراه این هارد نیز یک نرم افزار Acronis True Image برای کلون سازی آسان ارائه می شود. درمورد سرعت خواندن و نوشتن هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست، اما با توجه به نسخه 4TB 3.4 GBps / 3 GBps در خواندن / نوشتن و 0.49 / 0.68 MIOPS به صورت تصادفی 4K QD32 خواندن / نوشتن تحویل داده شده، انتظار داریم حداقل مدل 8TB نیز چنین عملکردی داشته باشد.

شایان ذکر است Rocket Q از تراشه های Micron QLC به جای فناوری TLC و کنترلر Phison E12S استفاده می کند. Sabrent هنوز تأیید نکرده که هزینه ای که در قبال خرید این درایو باید بپردازیم چقدر خواهد بود، اما از آنجا که نسخه 4TB دو برابر و نیم قیمت مدل 2TB بود، انتظار داریم درایور 8TB حداقل 1900 دلار قیمت داشته باشد نه بیشتر.

(همچنین مطالبی از بهترین هارد NAS و بهترین حافظه SSD قابل حمل را برای شما ایجاد کرده ایم)

[برای خرید انواع هارد، لپ تاپ و دیگر قطعات کامپیوتر با بهترین و پایین ترین قیمت بازار از فروشگاه اینترنتی Felomi.com دیدن فرمایید]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *