معرفی تجهیزات کامپیوتر

راهنمای انتخاب پاور کامپیوتر های گیمینگ

پاور کامپیوتر گیمینگ

بدون داشتن یک پاور کامپیوتر مناسب برای کامپیوترهای مخصوص گیمینگ، کامپیوتر شما کارایی زیادی نخواهد داشت. این ساختارهای فلزی بی عیب و نقص ممکن است مهمترین اجزای کامپیوتر شما باشند. بدون داشتن منبع تغذیه مناسب (PSU)، حتی اگر بهترین کارت گرافیک یا بهترین CPU گیمینگ را نیز در اختیار داشته باشید؛ این اجزا نمی توانند حداکثر کارایی که برای آن طراحی شده اند، را داشته باشند.

یک پاور کامپیوتر مناسب چه مشخصاتی دارد؟

شاید تصور کنید خرید یک پاور کامپیوتر با ابعاد بزرگ راه حل مناسبی است؛ اما این راه حل کارآمدی نیست! ممکن است یک کیس با اجزای بسیار عالی تهیه کنید اما در صورتی که جایگاه مناسبی برای پاور مناسب در نظر نگیرید، تنها پول خود را هدر داده اید.

در هنگام خرید پاور کامپیوتر، علاوه بر این که به توان خروجی آن توجه می کنید؛ باید در نظر بگیرید که سه نوع اصلی برای انتخاب وجود دارد:

پاور های فول ماژولار : این پاورها به شما امکان می دهند از کابلی کوچک که معمولاً همراه با سیستم بسته بندی شده است، استفاده کنید. این پاورها معمولاً کمی گرانتر هستند؛ اما شما می توانید با حذف کابل هایی که به آن ها نیاز ندارید کمی در خریدتان صرفه جویی هزنیه داشته باشید.

پاورهای نیمه ماژولار و پاورهای غیر ماژولار : این پاورها، اتصالات ATX و SATA را دارند که مستقیماً وارد منبع تغذیه می شوند. در حالی که پاورهای نیمه ماژولار فضایی برای گسترش را ارائه می دهند؛ پاورهای غیر ماژولار شما را وادار می کند تا با آنچه در اختیار دارید کار کنید و شما مجبور به یافتن کابل هایی هستید که شاید نیازی به آنها ندارید.

علاوه بر فرم فاکتور و توان خروجی، باید به راندمان پاور هم توجه داشته باشید. راندمان پاور به معنای این است که PSU چگونه AC را تبدیل به DC می کند، که قابل استفاده توسط رایانه شما باشد. استاندارد صنعت برای اکثر PSU های تجاری سیستم رتبه بندی “80 پلاس” است؛ که نرخ آن از برنز تا تیتانیوم است. این بدان معناست که می توانید حداقل از 80 درصد بهره وری را از نظر AC تا DC انتظار داشته باشید. سایر استانداردها و محبوبیت هایی مانند گواهینامه های ETA و LAMDA را دارند که به اندازه گیری کارایی گرانول و همچنین نظارت بر سر و صدای ایجاد شده توسط پاور کامپیوتر مربوط می شوند.

خبر خوب این است که شما می توانید با صرف کمی هزینه و بررسی، یک پاور مناسب برای کامپیوتر گیمینگ خود تهیه کنید که حتی در آینده و با ارتقای سیستم نیز کارایی لازم را خواهد داشت.

شما می توانید لیست و قیمت پاورهای کامپیوتر فلومی را در این صفحه مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *