اخبار شبکه و فضای وب

پردازنده‌های AMD ، انتخاب ۶۰ درصد از کاربران اروپایی

پردازنده‌های AMD انتخاب ۶۰ درصد از کاربران اروپایی

همانطور که می‌دانیم در چند سال اخیر، AMD رقیب سرسخت اینتل بوده و طبق اعلام انجمن سخت افزار اروپا (EHA)، محبوبیت AMD در دو سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است. در یک نظر سنجی که از 10،000 شرکت کننده انجام شده است، 60 درصد شرکت‌کنندگان برای خرید پردازنده‌، AMD را نسبت به اینتل ترجیح می‌دهند. یعنی پردازنده‌های AMD بیشترین انتخاب را در بین کاربران اروپایی دارد.

کوئن کریجنس، رئیس EHA گفت: “در سه سال گذشته AMD در بخش کاربران علاقه‌مند به رشد خوبی رسیده است. این شرکت با پردازنده‌های سری Ryzen هرگونه شکاف عملکردی نسبت به اینتل را از بین برده است در حالی که همزمان با کارایی مناسب قیمت بسیار خوبی هم دارد.

AMD به آرامی در بین کاربران اروپایی پرطرفدار شده است. در یک نظرسنجی در سال 2018، 40 درصد از پاسخ دهندگان AMD را ترجیح می‌دهند. این آمار در نظرسنجی دیگری که در ماه مه امسال انجام شد، تا 50 درصد رسیده است.

کریجنس گفت: “افزایش این آمار از 50٪ به 60٪ طی ماه‌های اخیر می تواند به دلیل ارائه نسل سوم از پردازنده‌های دسکتاپ رایزن AMD باشد.

AMD همچنین درمورد کارت‌های گرافیکی، دستاوردها و طرفداران خود را دارد. هرچند هنوز انویدیا انتخاب اصلی و اول کاربران است. در حالی که 72.8 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، کارت‌های سری GeForce انویدیا را انتخاب می‌کنند، ولی AMD نیز با افزایش آمار 4 درصدی در شش ماه گذشته همراه بوده و از 19 درصد به تقریبا 23 درصد رسیده است.

علاوه بر این، نظرسنجی نشان داد تقریباً همه کسانی که کارت گرافیک‌های AMD را ترجیح می دهند، آنها را با پردازنده‌های همان شرکت ترکیب می‌کنند. تنها 2.9 درصد از شرکت کنندگان تمایل به استفاده از پردازنده‌ اینتل در کنار کارت گرافیکی AMD دارند.

این افزایش محبوبیت AMD فقط مربوط به اروپا نیست. در نمودار پردازنده‌های پرفروش آمریکا در آمازون، همه ده جایگاه‌ برتر لیست به جز دو مورد در اختیار پردازنده‌های AMD قرار دارد.

منبع: https://www.techspot.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *