اخبار قطعات کامپیوتر

پردازنده های نسل یازدهم اینتل ممکن است فقط 8 هسته داشته باشند

پردازنده های نسل یازدهم اینتل

اما پردازنده های نسل یازدهم اینتل Rocket Lake می توانند به سرعت فوق العاده 5 گیگاهرتز برسند

این یک خبر بد از اینتل نیست، زیرا به نظر می رسد پردازنده های نسل یازدهم راکت لیک این چیپ ساز می توانند به سرعت چشمگیر 5 گیگاهرتز برسند. این مطابق با درخواست Geekbench است که توسط Leakbench به اشتراک گذاشته شده است، و نشان می دهد که احتمالاً پرچمدار نسل بعدی Core i7 یا Core i9 اینتل چطور هستند. تراشه مورد نظر دارای 8 هسته با استفاده از hyper threading می باشد که دارای یک سرعت ساعت پایه 3.4 گیگاهرتز و دارای یک ساعت تقویت قدرتمند 5GHz است.

در Geekbench 5 همانطور که هنوز هم ناشناس بود، در عملکردهای تک هسته ای 1،507 امتیاز و 7.603 را در تست های چند هسته ای به دست آورد. مقایسه کنید که Intel Core i9-10900K و نتایج تا حدی قابل توصیف است؛ تراشه Comet Lake در تست های تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب 1416 و 10899 امتیاز به دست آورد.

با این حال، به احتمال زیاد با عملکرد نهایی که از Rocket Lake-S انتظار داریم فاصله دارد، زیرا پردازنده های نسل یازدهم اینتل به زودی راه اندازی نخواهند شد مگر اینکه در تاریخ 2 سپتامبر به شکل غافلگیر کننده ای در نمایش بزرگ اینتل معرفی شود.

پردازنده های نسل یازدهم اینتل

Rocket Lake-S ممکن است دور از نظر باشد، اما ما قبلاً درباره ترکیب CPU نسل بعدی اینتل بسیار شنیده ایم. این تراشه ها که موفقیت های تازه راه اندازی این Comet Lake-S را به hefhj خواهد رساند، در فرآیند 14 نانومتری تولید می شوند. اینتل این هفته تأیید کرد که معرفی پردازنده های دسکتاپ تولیدی بر پایه تکنولوژی 10 نانومتری آن بیش از یک سال به طول خواهد انجامید و CPU های 7 نانومتری آن تا سال 2022 به تعویق افتاده است.

همچنین انتظار می رود که پردازنده های نسل یازدهم اینتل حداکثر تا تعداد 8 هسته و 16 رشته پایین بیایند و به دلیل این که Rocket Lake-S مبتنی بر معماری کاملاً جدید Willow Cove اینتل است کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال، انتظار می رود که این امر IPC (دستورالعمل در هر ساعت) را بهبود ببخشد، همانطور که توسط این فن آوری سرعت ساعت تقویت 5GHz بدست آمده مشهود است.

معرفی پردازنده های Rocket Lake تا سال 2021 بعید به نظر می رسند و نیز شایعه شده اند که با مادربردهای جدید Z490 اینتل کار می کنند، با این شایعات ادعا می شود که CPU حتی در مادربردهای رده های پایین تر از 400 نیز پشتیبانی خواهد شد.

 

( برای خرید انواع پردازنده های اینتل و مادربردهای سازگار از فروشگاه اینترنتی Felomi.com دیدن فرمایید ) 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *