آموزش اپل

چگونه آیفون و آیپد گمشده آفلاین را پیدا کنیم

آیفون آیپد گمشده آفلاین

گمشدن گوشی و تبلت از دسته مسائلی است که گریبان گیر همه ی افراد میتواند شود. به دلیل وابستگی افراد به گوشی های هوشمند حتی چند ساعت در دسترس نبودن آیفون و آیپد میتواند سخت باشد. مدت نسبتا زیادی است که شرکت اپل برنامه Find My iPhone را عرضه کرده است. نکته ی جالب توجه درباره ی این برنامه این است که حتی در صورتی دستگاه گمشده آفلاین باشد امکان ردیابی آن وجود دارد.

برای استفاده از امکانات ردیابی برنامه Find My iPhone لازم نیست که فقط توسط دستگاه های خودتان آن ها را ردیابی کنید. بلکه میتوانید به کمک دوستان مشترکتان مکان گوشی آیفون و یا تبلت آیپد مفقود را ردیابی کنید.

همانطور که پیشتر عنوان کردیم امکان ردیابی حتی در حالت آفلاین نیز وجود دارد؛ به همین منظور توضیح اپل درباره امکان ردیابی در حالت آفلاین Offline و نحوه عملکرد آن را در زیر قرار داده ایم.

یک دستگاه گمشده را در وضعیت آفلاین نیز میتوانید پیدا کنید. هنگامی که آیفون iPhone و یا آیپد iPad را به عنوان گمشده ثبت میکنید؛ دستگاه های سایر کاربران اپل که در نزدیکی دستگاه مفقودی قرار دارند میتوانند سیگنال بلوتوث دستگاه گمشده را تشخیص دهند. از همین طریق مکان دستگاه گمشده به کاربر گزارش میشود. تمامی این مراحل کاملا رمز نگاری شده است و از حریم خصوصی کاربران محافظت خواهد شد.

اگر به طور خلاصه طرز کار این برنامه را بخواهیم شرح دهیم، برنامه Find My iPhone برای شناسایی وضعیت دستگاه های آفلاین از دستگاه های در دسترس استفاده کرده و سیگنال دستگاه گمشده را ارسال میکند. به همین راحتی برنامه اپل مکان دستگاه های را ردیابی میکند.

منبع 9to5mac

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *