آموزش اپل, آموزش موبایل

چگونه حالت Dark Mode را در iOS 13 آیفون فعال کنیم

Dark Mode آیفون فعال

اصلی ترین ویژگی بروزرسانی جدید iOS حالت پس زمینه تیره یا همان دارک مود Dark Mode است. iOS 13 همزمان با عرضه آیفون های جدید سال 2019 منتشر شد. ویژگی Dark Mode بحث برانگیز ترین ویژگی افزوده شده در این بروزرسانی است. هر یک از کاربران iOS 13 ممکن است دلیل مخصوص خود را برای استفاده از ویژگی Dark داشته باشند. در این مطلب با نحوه ی فعال سازی Dark Mode در iOS 13 آیفون همراه ما باشید.

برخی برای علاقه به پس زمینه Theme تیره این ویژگی را فعال می کنند. برخی دیگر ممکن است به کمک ویژگی Dark سعی در صرفه جویی باتری گوشی آیفون خود کنند. همه چیز در حالت Dark Mode اپل حساب شده عمل می کند. حتی صفحه کلید Keyboard گوشی نیز از این قابلیت پشتیبانی می کنند. اما نکته اینجاست که این ویژگی به صورت پیش فرض با نصب بروزرسانی iOS 13 فعال نمی شود. ولی جای نگرانی نیست چرا که با انجام تنها چند مرحله ی ساده می توانید آن را فعال کنید.

نحوه فعال سازی Dark Mode در آیفون iOS 13

  • ابتدا بخش تنظیمات Settings گوشی آیفون را باز کنید
  • بخش Display & Brightness را پیدا کرده و  آن را انتخاب کنید
  • در همان بالای صفحه در بخش Appearance می توانید Mode را از Light به Dark تغییر دهید
  • همچنین میتوانید گزینه ی Automatic را نیز فعال کنید که در این حالت با توجه به روز یا شب بودن دستگاه به صورت خودکار حالت را تغییر می دهد. در بخش پایین آن نیز میتوانید تنظیم کنید که در چه زمان هایی Dark Mode فعال شود

منبع Tom’s Guide

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *