آموزش, آموزش کامپیوتر

کاهش مصرف رم در Windows Defender

کاهش مصرف رم در ویندوز دیفندر - فلومی

کاهش مصرف رم در Windows Defender

کاهش مصرف رم در Windows Defender – ممکن است بعضی مواقع سیستم شما بیش از اندازه کند شود و این موضوع باعث شود که نتوانید به درستی از سیستم خود استفاده کنید در این موارد باید چک کنید کدام برنامه ها منابع سیستم شما را درگیر کرده است یکی از مواردی که باعث درگیر شدن منابع سیستم می شود Windows Defender است.

Windows Defender چیست؟

این برنامه یک ابزار امنیتی در ویندوز است که کار آن امن نگه داشتن سیستم عامل از طریق شناسایی و قرنطینه کردن ; یا حذف بد افزار ها یا ویروس ها و البته تروجان ها است به بیان ساده تر کار این ابزار جلوگیری ; از دریافت و ارسال اطلاعات ناخواسته به منظور جلوگیری از سو استفاده از آن ها است و پیشنهاد می شود تغییری در این برنامه از سمت کاربر ایجاد نشود

کاهش مصرف رم در ویندوز دیفندر - فلومی

مصرف بالای CPU – کاهش مصرف رم در Windows Defender

فرآیند Antimalware Service Executable در هر لحظه در بکگراند ویندوز در حال فعالیت است این فرآیند توسط ویندوز دیفندر ( Windows Defender ) صورت می گیرد و هنگامی که شما به تسک منیجر ( task manager ) ویندوز خود مراجعه می کنید متوجه درگیر شدن سی پی یو ( CPU ) سیستم خود می شوید که این موضوع می تواند باعث کند شدن سیستم در اجرای برنامه های دیگر شود.

روش اول – کاهش مصرف رم در Windows Defender

یکی از دلایل درگیر شدن منابع سیستم فعالیت مداوم دیفندر سیستم در پس زمینه است تغییر در تنظیمات Windows Defender به صورت کلی پیشنهاد نمی شود ولی می توان آن را به گونه ای تنظیم کرد که تمام سیستم فقط یک بار اسکن شود به عنوان مثال فایلی که دانلود می کنید قبل از دسترسی شما توسط ویندوز دیفندر اسکن شود و سپس اجازه ی دسترسی به شما داده شود

پیشنهاد می شود قبل از هرگونه تغییرات در سیستم خود از آن یک Restore point تهیه شود تا درصورت بروز مشکل امکان بازگشت داشته باشید.

شما می توانید پس از باز کردن پنجره Run فرمان taskschd.msc را نوشته و کلید اینتر را بزنید تا صفحه ی Task Scheduler برای شما باز شود.

Task Scheduler Library > Microsoft > Windows > Windows Defender

سپس قسمت مربوط به Windows Defender Scheduled Scan را پیدا کرده روی آن کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید.

در صفحه ی جدیدی که باز می شود تب General را انتخاب کنید و تیک گزینه ی Run with highest privileges را بردارید ; پس از انجام این کار در تب های بالا Conditions را انتخاب کرده و تمامی گزینه ها ; را غیرفعال کنید و گزینه ی ok را بزنید.

پس از انجام موارد فوق و بعد از خاموش و روشن کردن مجدد سیستم منابع کمتری باید صرف Antimalware Service Executable باشد

روش دوم – کاهش مصرف رم در Windows Defender

غیرفعال کردن موقت Windows Defender ( ویندوز ۱۰ )

اگر میخواهید ویندوز دیفندر خود را غیرفعال کنید مطمئن شوید که ; قبل از این کار یک آنتی ویروس خوب و قابل قبول روی سیستم خود داشته باشید. در این روش مسیر غیرفعال کردن موقت این ابزار را توضیح می دهیم. در منوی Start کلمه ی Windows Security را نوشته و بر روی گزینه ی Virus & threat protection کلیک کنید پس از باز شدن این قسمت گزینه ی Manage settings را انتخاب کنید.

کاهش مصرف رم در ویندوز دیفندر - فلومی

سپس گزینه ی Real time protection را به حالت خاموش درآورید.

کاهش مصرف رم در ویندوز دیفندر - فلومی

با انجام کار های فوق به صورت موقت این ابزار خاموش شده و پس از خاموش و روشن کردن دستگاه خود آنتی ویروس مجدد فعال می شود. درست است که این روش یک روش دائمی نیست اما تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه شما دارد

نکته : همانطور که در متن بالا نیز اشاره کردیم تغییر در ویندوز دیفندر پیشنهاد نمی شود ; و قبل از انجام تغییرات بهتر است از سیستم خود یک Restore point تهیه کنید ; تا امکان بازگشت به زمان قبل از تغییرات را داشته باشید و فقط زمانی ویندوز دیفندر را غیرفعال کنید که ; یک آنتی ویروس قوی روی ویندوز شما باشد – کاهش مصرف رم در Windows Defender.

شما می توانید برای مشاهده ی سایر مقالات و محصولات در سایت فلومی روی این قسمت کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *