نقد و بررسی, نقد و بررسی کنسول بازی

کنسول یا پی سی ؟ دلایل برتری پی سی در برابر کنسول

کنسول یا پی سی ؟ دلایل برتری پی سی در برابر کنسول

کنسول یا پی سی ؟ دلایل برتری پی سی در برابر کنسول – احتمالا شما از آن دسته از افرادی هستید که برایتان این سوال پیش آمده که کنسول در گیم بهتر عمل میکند یا پی سی .این که کنسول گیمر ها از کنسول دفاع میکنند و عقیده دارند که کنسول در گیم بسیار بهتر از پی سی عمل می کند.در طرف مقابل پی سی گیمر ها هم از پی سی دفاع میکنند و عقیده دارند که پی سی میتواند علاوه بر امور دیگر در زمینه گیم هم بسیار قدرتمند عمل میکند و میتواند از کنسول در زمینه گیم بهتر عمل کند.

این عقاید در زمینه های مختلف کاملا درست است اما در یک جمع بندی باید به این نتیجه برسیم که کنسول بهتر است یا پی سی؟با فلومی همراه باشید تا به این موضوع پاسخ بدهیم.

 

کامپیوتر ( پی سی )

کامپیوتر ها از قطعات متختلف ساخته و میتوانند در سایز ها و ابعاد مختلف و حتی دارای ظاهر مختلف باشند .برخلاف کنسول ها که دارای قطعات استاندارد و مشخصی میباشند ; کامپیوتر ها می توانند اجزای متنوعی داشته باشند پس از نظر قدرت و عملکرد میتوانند مختلف باشند و در همین حال به دلیل تنوع قطعات ; قیمت کامپیوتر ها بسیار متفاوت است.

کنسول ( انواع کنسول های بازی )

دستگاه هایی که به طور تخصصی برای بازی ها و گیم ساخته شده اند که حتی قطعات آنها نیز برای بازی بهینه شده اند .این دستگاه ها ارزان تر از کامپیوتر ها می باشند و مانند کامپیوتر ها دارای تنوع نسخه نمیباشد.

کنسول ها علاوه بر ارزان بودن ; دارای سهولت اجرا و استفاده هستند.قابلیت حمل و نقل راحت تری نسبت به پی سی دارند . یک کنسول میتواند تا ۷ سال بدون هیچ مشکلی فعال باشد و بازی ها را بدون اندکی ضعف اجرا کند

قیمت کنسول ها هم همواره ثابت ( در فروش رسمی با توجه به مدل و نسخه ) می باشد.

برای خرید قطعات کامپیوتر با قیمت مناسب کلیک کنید

 

دلایل برتری پی سی در برابر کنسول

ارتقا در پی‌سی

یکی از دلایلی که سیستم های رایانه و یا همان کامپیوتر ها را متمایز میسازد همین بحث ارتقا قطعات پی سی می باشد. شما میتوانید قطعات پی سی را تعویض کنید و آنها را آزادانه و هر طور که بخواهید ارتقا دهید.

البته قیمت برخی قطعات بسیار بالاست اما بحث سر عملکرد بهتر است . پس در صورت هزینه میتوان سیستم را ارتقا داد به طوری که بسیار بهتر از کنسول ها عمل کند.همانطور که گفتیم قطعات یک کنسول خیلی زود منسوخ می شوند و دیگر قابل ارتقا نیستند ، اما کامپیوتر ها به راحتی قابل ارتقا هستند.

 

کاستومایز کردن یا شخصی سازی پی سی

ظاهر همه کنسول ها دارای طرخ خاص و ثابتی هستند که نمیشود ان را تغییر داد نهایتا یک پرچسب بتواند رنگ یا طرح را تغییر دهد. اما شما می توانید در اسمبل کامپیوتر ها قابلیت شخصی سازی و نور پردازی و حتی تعویض کیس برای تغیر ظاهر وجود دارد.

قدرت پردازشی بالاتر

پی سی میتواند با تولید قطعات جدید ارتقا یابد و همین موضوع سبب میشود که قدرت گرافیکی و اجرایی آن بسیار بالاتر از کنسول ها باشد . برای مثال ممکن است یک کارت گرافیک دارای قدرتی برابر با کنسول ها باشد که در صورت ارتقا به اخرین گرافیک های بازار ( ۳۰۹۰ ) میتواند تا چند برابر بهتر از کنسول ها عمل کند.

اختایر کامل در پی سی

کاربرانی که از پی سی استفاده میکنند میتوانند به امور دیگر مانند تدوین و استریم بپردازند که همین مورد میتواند یکی از نقاط ضعف در کنسول ها باید که یوتیوبر ها و استریمر ها می توانند هم بازی و هم استریم و ندوین کنند.

بازی‌ها

در سال اخیر شاهد حضور انحصاری های پلی استیشن در پی سی بوده ایم که دیگر نیازی به داشتن کنسول نمی باشد و در صورت صبر میتوان شاهد معرفی بازی های کنسول برای پیسی باشیم.

 

 

برای خرید قطعات کامپیوتر با قیمت مناسب کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *