معرفی

G-Sync چیست و کاربرد آن چیست؟

G-Sync چیست

G-Sync چیست و کاربرد آن چیست؟

G-Sync چیست و کاربرد آن چیست؟ – اگر یک گیمر حرفه ای باشید قطعا با مفهوم G-Sync نیز آشنا می باشید.این قاقبلیت در صنعت گیم بسیار معروف می باشد و اکثر گیمر های حرفه ای با این قابلیت آشنا می باشند.

این عنوان در سیستم های گیمینگ زیاد شنیده می شود و گیمر های حرفه ای با این اصطلاح آشنا می باشند.

بازی های کامپیوتری جدیدی که در بازار عرضه شده اند همگی دارای کیفیت فوق العاده بالایی می باشند و به یک سیستم قدرتمند نیاز دارند تا اجرا شوند( هر چند در خود تنظیمات بازی می توان حداکثر و حداقل توان گرافیکی بازی را مشاهده و بر اساس سخت افزار و سیستم خود تنطیمات گرافیکی آن را تعیین نمود ) اما در آن صورت باز هم نیازمند یک سیستم قوی و قدرتمند می باشد.با پیشرفت و بهبود کیفیت بازی ها همواره نیاز به ساخت و تولید سخت افزار قدرتمند و بدون مشکل برای اجرای این بازی ها روی سیستم ها بوده ایم تا بازی ها بدون مشکل و روان روی سیستم ها اجرا شود.

این ویژگی مستقیما بر فریم تاثیر دارد و اصطلاحا برای بهبود نرخ فریم به وجود آمده.

امروز به بررسی کامل این ویژگی در سایت فلومی می پردازیم.

 

 

توضیح کلی

ممکن است که هنگام اجرای بازی; شاهد ناهماهنگی تصاویر و یا مشکل پارگی صفحه (Screen Tearing)  شده باشید ;(پارگی به مشکلی که در آن قسمتی از فریم به صورت ناقص نمایش داده میشود; و همانطور که از اسمش مشخص است ;قسمتی از تصویر با قسمت دیگر هماهنگ نیشت که میتوانید در پایین آن را مشاهده کنید)

این اثرات می تواند انقدر شدید باشد که انجام بازی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.به طور مثال شما از کارت گرافیکی استفاده می کنید; که نرخ ارسال فریم 100 فریم‌برثانیه( فریم ها را با این مقدار بر ثانیه ارسال می کند) و در مواقعی; ( در صحنه هایی با گرافیک بالاتر و سنگین تر ) فریم ها با سرعت ۴۰ فریم ‌بر ثانیه کاهش بیابد. در این جا اگر مانیتور شما در نرخ تجدید با مقدار در کارت گرافیک هماهنگ نباشد باعث بروز چنین اختلالاتی می شود.

مشکلات

این مشکلات عموما مانند لگ ها و پارگی ها در مانیتور نمایش داده می شود که با این توضیحات اگر یک گیمر با چنین شرایطی قصد اجرای بازی داشته باشد قطعا با مشکلاتی مواجه می شود که اجرا و انجام بازی را غیر ممکن می سازد.

این اثرات اگر کم هم باشند در روند اجرای یک بازی کامپیوتری تاثیر بسیار زیادی دارند زیرا سرعت نمایش و بهترین نوع نمایش یکی از اولویت های گیمر ها برای انتخاب سخت افزار گیمینگ است و اگر یکی از این موارد باعث مشکلات این چنینی شود باعث می شود تا گیمر نتواند به خوبی بازی را اجرا کند و حتی ممکن از مسیر روند برخی از بازی ها مشکل ایجاد شود و نتیجه عوض شود.

به طور خلاصه بگوییم که نرخ فریم خروجی در دستگاه هایی ممکن است با نرخ نوسان سازی مانیتور ناهماهنگ باشد و نمایش تصاویر را با مشکل روبه رو کند.در این حالت ممکن است مانیتور در انتظار فریمی است که هنوز ارسال نشده و یا با مقداری متفاوت ارسال شده  و در این زمان باعث بروز اختلال در نمایش تصاویر میشود.

G-Sync چیست؟

G-Sync چیست

G-Sync این فناوری که توسط شرکت انویدیا معرفی شده می تواند با طراحی که ایجاد شده باعث می شود که پردازش تصاویر به بهترین حالت صورت بگیرد و علاوه بر آن رنگ بندی را با بهترین کیفیت ها نمایش میدهد( رنگ را شاداب و طبیعی تر نمایش میدهد)

با استفاده از این فناوری این مشکل حل می شود و مانیتور با تاخیر یا زودتر از ارسال نرخ فریم ها رفرش نمیشود و مشکلات نمایش تصاویر نمایش داده نمیشود و حدودا به صفر می رسد.

در اکثر موارد ممکن است سخت افزار و سیستم مورد استفاده کاربران ضعیف باشد و مشکلات در نمایش تصاویر ایجاد کند اما ممکن است از قدرتمند ترین سیستم استفاده شود و این مشکل ایجاد شود و نمایش تصویر با لگ و ناهاهنگی روبرو باشد.

با این حساب این فناوری روی کار می آید که مشکلات این چنینی را برطرف کند.

G-Sync چیست

G-Sync چیست

G-Sync چیست

حالا یکم پیچیده تر این موضوع را بررسی کنیم.

بازی سازان معملا برای گرافیک بازی هایشان بیشترین منبع را از سخت افزار ها و سیستم ها می گیرند.در این شرایط ممکن است دو عضو اصلی نمایش یعنی; کارت گرافیک و مانیتور با یک دیگر هماهنگ نباشند و به اصطلاح;همانطور که در قسمتی از نام این فناوری آمده با یک دیگر سینک Sync نباشند . G-Sync با تاثیر روی VBI (مخفف کلمه Vertical Blanking Interval ) آن را کنترل می کند

 

G-Sync چیست

G-Sync چیست

مقدار زمانی که طول میکشد تا یک فریم به طور کامل نمایش داده می شود; و پس  از آن نمایش یک فریم دیگر شروع می شود; که در میان آن چیز دیگر و داده دیگری برای مانیتور ارسال نمیشود.

قابلیت G-Sync می تواند به کارت گرافیک کمک کند تا هنگامی که مانیتور اماده نمایبش فریم جدید نشده ; فریم جدیدی برای برای مانیتور ارسال نشود; و به اصطلاح کارت گرافیک و مانیتور را با یک دیگر سینک می کند.

بر این اساس مشکلات پردازشی و نمایش تصاویر با مشکلاتی همچون پارگی ، لگ ، ناهماهنگی همراه نخواند بود.

 

خرید کارت گرافیک 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *