معرفی تجهیزات کامپیوتر

Meteor Lake ; نیم نگاهی به پردازنده های نسل سیزدهم اینتل

Meteor Lake

نیم نگاهی به پردازنده های نسل سیزدهم (Meteor Lake) اینتل با تکه هایی از Linux 5.10

پردازنده های اینتل Meteor Lake ، که قبلاً در کد لینوکس ظاهر شده اند انتظار می رود اواخر سال 2022 (یا شاید 2023) عرضه شوند. این پردازنده جزو تراشه های نسل سیزدهم اینتل خواهد بود و همانطور که در گزارش ها آمده است، در تکه هایی  مشاهده شده است.

به طور خاص Meteor Lake با پشتیبانی از درایور Intel e1000e Linux ، که یک درایور Gigabit Ethernet است معرفی شده است. این می تواند به معنای این باشد که اینتل به جای انتقال به شبکه 2.5 گیگابایتی، با داشتن 1Gb Ethernet همراه با درخشندگی Meteor Lake در صحنه باقی خواهد ماند ، اما در این مرحله اولیه منطقی نیست که به هر قضاوتی بپردازیم.

ما با معرفی Meteor Lake (دریاچه شهاب سنگ) هنوز چندین سال فاصله داریم و همانطور که ذکر شده سه نسل دیگر وجود دارد: قبل از آن Rocket Lake (پردازنده های نسل بعدی برای جانشینی Comet Lake) و Alder Lake خواهیم داشت که آخرین آنها قرار است دچار برخی تغییرات بزرگ شود و به کل معماری اینتل تغییر می یابد (اتخاذ یک ترکیب big.LITTLE به سبک ARM از هسته های کم قدرت و پر قدرت).

( برای خرید انواع پردازنده های اینتل کلیک کنید )

Meteor Lake ; نیم نگاهی به پردازنده های نسل سیزدهم اینتل

برنامه اینتل این است که Alder Lake را در نیمه دوم سال 2021 به بازار عرضه کند، بنابراین انتظار می رود که Meteor Lake یک سال بعد و در اواخر سال 2022 معرفی گردد اگرچه این نقشه راهی است که اکنون ترسیم شده است اما هیچ تضمینی وجود ندارد که شاهد تاخیر در معرفی این پردازنده نباشیم.

با این حال شاید بتوانیم کمی صبر کنیم به دلیل اینکه اکنون می توان برخی از کارهای اولیه بر روی Meteor Lake را مشاهده کرد و می تواند گویای این نکته باشد که تاکنون همه چیز در حال پیشرفت است.

تصور می شود که Meteor Lake با تکنولوژی 7 نانومتری ساخته شده و به یک معماری جدید با هسته های Ocean Cove به همراه هسته های Gracemont منتقل خواهد شد و از فناوری ترکیبی اینتل با توجه به دریاچه Alder Lake استفاده می کند (که 10 نانومتر خواهد بود و از Golden Cove به همراه Gracemont استفاده می شود، هسته های قدرت برای کارایی کارآمد که می تواند انقلابی در لپ تاپ ایجاد کند)

{برای خرید انواع سی پی یو و قطعات کامپیوتر از فروشگاه اینترنتی Felomi.com دیدن فرمایید}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *